Po katastrofie w Smoleńsku! Rosyjscy eksperci: zginęli od wstrząsu i oparzeń!

Eksperci z Rosji zakończyli już obdukcję ciał, które z miejsca katastrofy dotarły do Moskwy. ? Obrażenia, jakie ponieśli pasażerowie samolotu wskazują, że zginęli na skutek silnego wstrząsu i oparzeń ? donosi portal Life News, powołując się na jednego z lekarzy obecnego przy badaniach. Według niego, wiele ciał jest zwęglonych nawet w 50 procentach. Ciała, które trafiły ze Smoleńska do Moskwy, zostały dokładnie opisane. Na specjalnych kartkach umieszczono krótki opis portretu oraz ekspertyzę zębów. Do badań DNA pobrano od ofiar włosy i paznokcie, co ma pozwolić na identyfikację w sytuacji, gdy inne ustalenie tożsamości nie jest możliwe.

Ze względu na poważne uszkodzenia ciał wciąż nie wiadomo, ile zwłok udało się odnaleźć. Według Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta dotychczas wydobyto z wraku 87 ciał. W sobotę rosyjskie agencje informowały, że odnaleziono ciała wszystkich 96 pasażerów. Zostały one umieszczone w 101 trumnach i przewiezione z miejsca katastrofy do Moskwy.

Portal donosi także, że ciała ofiar zostaną wydane tylko rodzinom. Do Polski, zgodnie z rosyjskimi wytycznymi, trafią w cynkowych trumnach. W Rosji zostaną wszystkie zebrane na miejscu ubrania, które mają tam zostać poddane ekspertyzie.

PAP, tvn24.pl/Rynek Zdrowia, www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>