„Pływam bez promili” – społeczna odpowiedzialność w aspekcie spożywania alkoholu nad wodą!

Społeczna odpowiedzialność, jaka spoczywa nie tylko na koncernach alkoholowych, lecz także na każdym z nas, jest bardzo ważnym aspektem życia i edukacji kolejnych pokoleń. Stowarzyszenie Polska Wódka – Polish Vodka Association /PVA/ jest organizacją, która ma na celu m.in. propagowanie inicjatyw, które mają wpływ na kształtowanie postaw społecznych, związanych z odpowiedzialnym spożywaniem alkoholu.

Jednym z głównych działań, jakie podjęliśmy i kontynuujemy wraz z partnerami, także w tym roku, jest akcja „Pływam bez promili”, która ma na celu rozpowszechnianie wiedzy o niebezpieczeństwach, jakie wiążą się z korzystaniem z kąpielisk po spożyciu alkoholu. Pływanie pod wpływem alkoholu jest najczęstszą w Polsce przyczyną utonięć. Alkohol, nawet w niewielkiej ilości, zwiększa zagrożenie utraty równowagi, grozi spowodowaniem szoku termicznego i utraty sił, przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu umiejętności rozpoznania oraz oceny stopnia niebezpieczeństwa. Wejście do wody, nawet po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu w upalny dzień, może skończyć się tragicznie. Dlatego też w trwającym sezonie wakacyjnym przestrzeganie przed łączeniem żywiołu wody i alkoholu jest jednym z najważniejszych priorytetów PVA.

Konferencja prasowa dotycząca ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pływam bez promili” odbędzie się 4 sierpnia 2010 r. o godz. 11.00, w hotelu Marriott, w Warszawie.

Kampania społeczna „Pływam bez promili” wspierana jest przez następujących partnerów:

- WOPR – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,
- PZK – Polski Związek Kajakowy,
- Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa,
- PZW – Polski Związek Wędkarski,
- PZŻ – Polski Związek Żeglarski,
- PZMWiNW – Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego,
- PVA – Polish Vodka Association.

W ramach kampanii, w nadmorskich kurortach, a także w miejscowościach położonymi nad jeziorami i rzekami w całej Polsce, rozwieszone zostaną plakaty informujące o zagrożeniach związanych z uprawianiem sportów wodnych po spożyciu alkoholu. Przestrzegamy:

Albo alkohol, albo pływanie. Od tej reguły nie może być wyjątków!

Kampania obejmie także bardziej aktywne działania edukacyjne, które będą promowane podczas dwudniowej akcji, 14-15 sierpnia br. w Ustce, poprzez stronę internetową http://www.plywambezpromili.pl oraz imprezy sportowe organizowane przez partnerów. Pragniemy, by działania popularyzujące trzeźwość promowane były także poprzez:

- ogólnopolską i lokalną prasę,
- stacje radiowe i telewizyjne,
- Internet,
- ośrodki lokalne partnerów,
- konferencje prasowe.

Szczegóły dotyczące kampanii dostępne są na stronie http://www.plywambezpromili.pl.

Kontakt dla prasy:
Magdalena Zaczek
Polish Vodka Association
ul. Emilii Plater 53
00-113 Warszawa
tel. (0 22) 597 10 22
fax (0 22) 597 11 85
tel. kom. +48 664 456 728
e-mail: magdalena.zaczek@pva.org.pl

http://www.plywambezpromili.pl

Źródło informacji: Polish Vodka Association

UWAGA! Za treść informacji zleconych PAP nie ponosi odpowiedzialności (ZLECONE PAP).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>