Piżama, która leczy egzemę.

200 pacjentów rozpoczęło w połowie listopada w Porto testowanie piżamy leczącej atopowe zapalenie skóry. Nowatorska odzież, opracowana przez portugalskich uczonych, pozwala na prowadzenie terapii poza szpitalem i bez konieczności zażywania leków.
Terapeutyczna piżama powstała w efekcie prac prowadzonych na Wydziale Medycyny uniwersytetu w Porto. Dwuczęściowy kostium, składający się z koszuli oraz legginsów, zakładany jest przez chorych na atopowe zapalenie skóry na czas snu.
?Leczenie odbywa się samoistnie, dzięki zawartemu w piżamie komponentowi bazującemu na substancjach organicznych oraz środkach farmaceutycznych. Są one niezwykle skuteczne, co potwierdziły już badania laboratoryjne? – poinformowała dr Cristina Lopes, kierująca zespołem badawczym.

Według portugalskich uczonych, nowa odzież terapeutyczna pozwala znacznie szybciej leczyć chorobę. Dzięki nowemu wynalazkowi, kuracja nie zobowiązuje pacjenta do brania jakichkolwiek innych lekarstw i może być prowadzona w domu.

Piżama, testowana w ramach projektu ?2nd Dermis?, jest odzieżą wielokrotnego użytku. Według portugalskich uczonych, wykazuje ona swoje właściwości lecznicze nawet po 30 praniach.

Innowacyjne leczenie piżamą w Porto potrwa przez dwa miesiące. ?Spodziewamy się rezultatów zbliżonych do tych, jakie uzyskaliśmy w warunkach laboratoryjnych i planujemy już otwarcie dodatkowych list dla kolejnych pacjentów? – dodała Cristina Lopes.

Atopowe zapalenie skóry, zwane też egzemą, jest chorobą uwarunkowaną nieprawidłową reakcją immunologiczną. Schorzenie przejawia się zaczerwienieniem i suchością skóry, swędzeniem oraz skłonnością do nawrotowych zakażeń bakteryjnych.

Z Lizbony Marcin Zatyka

PAP – Nauka w Polsce

3 myśli nt. „Piżama, która leczy egzemę.

  1. Witam .Od urodzenia walczę z azs u syna który ma 2 lata mam nadieję że będzie to dobry produkt i dla dzieci .Pozdrawiam

  2. Też jestem zainteresowana taką piżamą,mam wnuka który cierpi na atopowe zapalenie skóry i nasila się jesienią i zimą oraz w okresach kiedy po cichu pojada więcej czekolady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>