Pijawki wracają do gabinetów lekarskich. Walory leczenia tym sposobem!

Pacjenci, którzy spróbowali tej metody leczenia, podkreślają, że bardzo poprawił się ich sen, polepszył się nastrój, zwiększyła się zdolność do pracy i energia. Nawet same ugryzienie pijawki, jeżeli jest ona kładziona na biologicznie aktywnym punkcie, tzn. jest wykonywana refleksoterapia, ma pozytywny wpływ na organizm. Substancja, którą wydzielają pijawki leczy nie organ, nie chorobę, a przyczynę choroby i cały organizm. Na przykład, człowiek leczy żylaki w nogach, a tym samym zmniejsza się jego podwyższone ciśnienie, ilość cholesterolu w krwi, mija zły nastrój, zostaje uregulowane działanie przewodu pokarmowego, zanikają hemoroidy. Wiele osób powie, że tak nie może być, jednak tak jest.

Kiedy zaczyna się choroba? Kiedy zachoruje komórka. A komórka zachoruje kiedy nie otrzymuje wystarczająco substancji odżywczych, tlenu i kiedy nie może usunąć zanieczyszczeń. Biologicznie aktywne substancje, które znajdują się w sekrecie pijawek otwierają te kanały, przez które do komórki dostają się niezbędne substancje i zostają usunięte już przetworzone. Dlatego też lista chorób, do leczenia których wykorzystywane są pijawki jest bardzo długa. Po pierwsze są to choroby naczyń krwionośnych serca: wysokie ciśnienie, arteroskleroza, nadmierna lepkość krwi, stenokardia, zawał serca, żylaki w nogach, zaburzenia tętniczego krwiobiegu w nogach i ich komplikacje ? wrzody żołądka, obrzęki. W ginekologii pijawki są tak samo bardzo dobrymi pomocnikami. ? zahamowują różnego rodzaju procesy zapalne w macicy, pomagają przy cystach w jajnikach, endometriozie, podczas klimakterium, przy różnych zrostach w małej miedniczce, nawet przy oziębłości seksualnej i przy bezpłodności, w przypadkach mastopatii. Mężczyznom pijawki pomagają w leczeniu prostaty, zachorowań jąder, impotencji, przy zapaleniu pęcherza moczowego i dróg moczowych. Osiągnięto bardzo dobre wyniki w leczeniu różnego rodzaju bólów głowy, nawet migreny. Neurolodzy powinni pamiętać o pijawkach, kiedy leczą neuryty choroby neurologiczne, dyskopatie, choroby kręgosłupa (przepuchlinę kręgów), arterosklerozę mózgu głowy, stany przedzawałowe, wylewy.

Ponieważ substancje wydzielane przez pijawki zmniejszają ilość cukru we krwi, poprawiają pracę trzustki, wykorzystywane są one w kompleksowym leczeniu cukrzycy i komplikacji z nią związanych.

Przeciwzapalne, przeciwbakteryjne działanie sekrecji stosowane jest w leczeniu stanów zapalnych uszu ? nosa ? gardła, różnych chorób skórnych (trądzika młodzieńczego, ropniaków, egzem, różyczki, psoriazy), chorób zapalnych alergicznych narządów układu oddechowego (dychawica oskrzelowa, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc).

Po różnych operacjach, jeżeli pijawki będą położone niezwłocznie, rany będą się szybciej goić, nie będą się tworzyć zrosty, nie będzie dużych znamion. Po naciągnięciu, uderzeniu się lub po zwichnięciu stawu pijawki działają jak natychmiastowa pomoc. Złamane kości też szybciej się zrosną.

I to jeszcze nie wszystkie choroby, przy leczeniu których pomagają pijawki. Pamiętając jak działają biologicznie aktywne substancje pijawek, specjaliści z każdej dziedziny mogą je zastosować swoim pacjentom.

Natomiast jest grupa chorób i stanów, kiedy pijawkami leczyć nie wolno. Jest to zmniejszona krzepliwość krwi, hemofilia, silna niedokrwistość, niskie ciśnienie krwi, ciąża, wyczerpanie organizmu, alergia na pijawki, aktywna gruźlica, choroby psychiczne (w momencie ich wzmożenia), gorączka, procesy wrzodowe i nekrotyczne w jelitach. Pijawka nie przyssie się jeżeli człowiek bardzo się boi. Dlatego też przed podjęciem decyzji pójścia do hirudologa, należy postarać się uspokoić siebie i należy pomyśleć, że te malutkie stworzonka przyrody dadzą nam znacznie więcej niż kilka garści chemicznych preparatów.

Oprócz tego ich działanie nie jest krótkotrwałe. Kurs leczenia, jeżeli choroba jest przewlekła, należy powtórzyć po 4-6 miesiącach, a w przypadku nagłych zachorowań najczęściej wystarczy jednego cyklu. Im choroba jest starsza, tym leczenie jest dłuższe, trzeba więcej pijawek, efekt będzie osiągany wolniej.

Ugryzienie pijawki (ona naprawdę gryzie, ponieważ ma zęby) podobne jest do ukłucia komara. W tym czasie kiedy ona wpuszcza aktywne substancje biologiczne do organizmu człowieka, jest odczuwane lekkie, nieraz trochę mocniejsze, pieczenie albo szczypanie. Trwa to przez około 5 ? 10 minut, poczym pijawka zaczyna wysysać krew i wszystkie nieprzyjemne uczucia mijają. Po tym jak ona się nasyci, pijawka spada sama lub zostaje zdjęta i natychmiast zostaje zniszczona. Pijawek nigdy nie wykorzystuje się powtórnie, w ten sposób zapobiegając rozpowszechnianiu chorób zakaźnych.

Leczenie może być przeprowadzane za pomocą lekarskich pijawek wyhodowanych tylko w biofabrykach. Są tam przestrzegane wszelkie wymagania dotyczące higieny, przeprowadzane są badania bakteriologiczne samych pijawek i wody, w której one rosną. Taka kontrola zapewnia, że pacjenci otrzymają wysokiej jakości i czysty środek leczniczy.

Przyroda obdarowała pijawki wspaniałą właściwością ? wysysanie krwi. W zamian za to pijawki do organizmu człowieka wstrzykują całą apteczkę bardzo efektywnych, naturalnych medykamentów, które nie posiadają żadnych negatywnych ubocznych działań. Ta metoda leczenia, jak i wiele innych metod medycyny naturalnej, zasłużenie wraca do gabinetów lekarskich.

 

Zainteresowanych zakupem pijawek prosze o listy: Jacek Roik,  roik@roik.pl

3 myśli nt. „Pijawki wracają do gabinetów lekarskich. Walory leczenia tym sposobem!

  1. Pingback: Interesuje mnie zakup większej ilości pijawek- list od Beaty. | Dr Jacek Roik

  2. Ile pijawek nalezy przystawic I gzie w cukrzycy? Jak czesto? Uile trwa kuracja? Czy mozna stosowac pijawki w chorobie nowotworowej nerek I trzustki (przerzuty)?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>