Pierwszy chory na nową odmianę ptasiej grypy na Tajwanie.

53-letni tajwański biznesmen zaraził się wirusem H7N9 ptasiej grypy podczas pobytu w Chinach – poinformowało w środę ministerstwo zdrowia w Tajpej. Chorobę stwierdzono po powrocie Tajwańczyka do kraju. Mężczyzna został hospitalizowany w trzy dni po powrocie 9 kwietnia z Suzhou, na wschodzie Chin – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Tajwanu, Cziu Wen-ta. Dodał, że stan pacjenta jest poważny.

Według komunikatu tajwańskiego centrum kontroli chorób zakaźnych, na który powołuje się AFP, chory mężczyzna nie stykał się z drobiem czy ptakami podczas pobytu w Chinach, nie konsumował też niedogotowanego mięsa drobiowego.

W związku z tym przypadkiem władze tajwańskie poddały obserwacji 139 osób, które miały kontakt z chorym.

Według najnowszych danych 22 osoby zmarły w Chinach z powodu ptasiej grypy wywołanej wirusem H7N9, a liczba zarażonych tym wirusem wzrosła do 109. Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że nowa odmiana ptasiej grypy jest jedną z najgroźniejszych i przenosi się łatwiej na ludzi niż ta, która od 2003 roku zabiła kilkaset osób na całym świecie. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>