Pierwsza „polska” Msza przy grobie św. Jana Pawła II.

Jak co czwartek w Bazylice św. Piotra licznie zgromadzeni pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii transmitowanej po polsku przez Radio Watykańskie. Tym razem po raz pierwszy Mszę odprawiono przy grobie Jana Pawła II jako świętego. W homilii abp Marek Jędraszewski z Łodzi dziękował Bogu za dar kapłańskiej służby Karola Wojtyły i jego powołania na Stolicę Piotrową. Metropolita łódzki przypomniał spójność świadectwa życia św. Jana Pawła II.

„Bardziej słuchał Boga niż ludzi – mówił wiceprzewodniczący episkopatu Polski. – I dlatego ten zamach 13 maja 1981 r. I jego słowa, które powtarzał od samego początku, od pierwszej homilii, inaugurującej jego pontyfikat w 1978 r.: non abbiate paura, nie bójcie się, nie lękajcie się! To mówił, to głosił, i taki był on sam do końca. Człowiek pokoju. Błogosławiony, który szedł w imię Pana ku wszystkim, będąc niejako sam ikoną Chrystusa, który umarł, ale i który zmartwychwstał dla zbawienia świata. Dziękujemy Panu Bogu za niego”.

Tekst pochodzi z serwisu Radia Watykańskiego - http://pl.radiovaticana.va

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>