Picie codzienne nektaru z owoców róży, zdrowiu służy!

O odpowiedni poziom witaminy C w naszym organizmie musimy dbać i pamiętać przez cały rok. Szczególnie zaś, gdy rozpoczyna się jesień! Okres szczególnie „niebezpieczny” dla naszego zdrowia, gdyż najwięcej od lat- gdy jestem lekarzem, w tym okresie zgłasza się do Gabinetu Moich Pacjentów z bólami gardła i katarem! Pod wpływem reklamy w TV i Radio udajemy się do Apteki po rutinoscorbin…. Zapominamy o skarbie jaki mamy w Polsce! Jest nim nektar z owoców róży (bez cukru!)! Owoce róży to najbogatsze źródło witaminy C w przyrodzie!…..

Oto wykaż średniej zawartości witaminy C w 100 g następujących produktów spożywczych: banany- 6- 20 mg, jabłka- 15- 30 mg, cytryny- 30- 50 mg, truskawki- 60- 70 mg, a daleko w „przodzie dzika róża- 840 mg !!! Czyż nie warto rozglądnąć się po półkach w najbliższym sklepiku spożywczym, aptece, sklepie zielarskim czy sklepie ze zdrową żywnością za małą buteleczka o pojemności 0,25 litra z nektarem różanym? Dużo zdrowia w tak małej buteleczce! Zmieści się nam do torebki gdy wybieramy się rano do pracy, możemy nauczyć swoje dzieci, aby z tą buteleczką szły do szkoły i na dużej przerwie popijały drugie śniadanie! Nie da się tego zrobić ? da się , tylko trzeba przełamać stereotyp w dotychczasowym myśleniu! Czytałem, że w szkołach w innych krajach w okresie jesiennym w jednym dniu uczniowie przynoszą dwie marchewki i jedną z nich przeznaczają dla koleżanki, na drugi dzień sytuacja jest odwrotna! To uczennica częstuje kolegę z klasy marchewką! Zacznijmy tworzyć zwyczaj w polskich szkołach z piciem na przerwie nektaru z owoców róży! Ten zwyczaj musza zapoczątkować Rodzice! Czekam na sygnały od Internautów! Chętnie pomogę w zaopatrzeniu się w buteleczki z nektarem różanym. Przecież Firma „Polska Róża” prezentuje swoje produkty na stronie „Wirtualnych Targów Zdrowego Życia, Zdrowej Żywności i Produktów Naturalnych” wystarczy tylko w „Katalogu Firm „, kliknąć na logo!
Spożywany codziennie nektar z owoców róży : wzmocni nasz układ odpornościowy, ochroni przed skutkami stresu, ochroni przed anemią z niedoboru żelaza, przeziębieniem i przemęczeniem oraz zapobiegnie krwawieniu dziąseł! Chyba wystarczy tych argumentów przemawiających „za” piciem „nektaru zdrowia”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>