Papież trzyma dziś kciuki za swoich rodaków! Dziś mecz Argentyna- Niemcy na Mundialu!

Pochodzący z Niemiec papież Benedykt XVI, który do tej pory nie dał się poznać jako pasjonat sportu, interesuje się piłkarskimi mistrzostwami świata w RPA i zadeklarował, że w sobotę będzie trzymał kciuki za swoich rodaków w meczu ćwierćfinałowym z Argentyną. „Mój brat interesuje się zwykle tylko wielkimi wydarzeniami, a mecz Niemcy – Argentyna bez wątpienia takim jest. Jako zwierzchnik kościoła katolickiego w zasadzie powinien być neutralny, ale w sporcie jego serce bije trochę mocniej dla rodzinnego kraju. Już wcześniej trzymał kciuki za niemieckich piłkarzy i cieszył się, gdy otrzymywał wiadomości o ich sukcesach w mistrzostwach świata. W sobotę będzie podobnie” – powiedział brat Benedykta XVI Georg Ratzinger.

Emocje związane z mundialem Joseph Ratzinger, jeszcze jako arcybiskup Monachium i Fryzyngi, docenił w 1978 roku, gdy słuchał transmisji radiowych z mistrzostw świata w Argentynie. „Futbol to zjawisko globalne, które sprawia, że ludzie na całym globie przeżywają te same radości, nadzieje i smutki” – powiedział Radiu Watykan papież Benedykt XVI wspominając tamte chwile. (PAP)

olga/ pp/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>