Papież na rozpoczęcie kampanii Caritas Internationalis na rzecz walki z głodem: żywnością dostępną na świecie można by nakarmić wszystkich ludzi.

„Jedna rodzina ludzka, pożywienie dla wszystkich”. Globalną kampanię walki z głodem, zainicjowaną pod tym hasłem przez Caritas Internationalis, poparł Ojciec Święty. Kampania zaczęła się obchodzonym dziś Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Dlatego papieskie przesłanie wideo z tej okazji dostępne jest w internecie od wczorajszego wieczora, kiedy na antypodach Europy – w Nowej Zelandii czy na Wyspach Fidżi – był już poranek 10 grudnia. Franciszek przypomniał, że Chrystus utożsamił samego siebie z cierpiącymi głód, mówić: „Byłem głodny, a daliście Mi jeść” (Mt 25, 35). A kiedy apostołowie powiedzieli Mu, że ludzie słuchający Jego nauczania są głodni, kazał ich nakarmić. Dzięki Bożej łasce udało się mimo skromnych zasobów zaspokoić ich głód, a nawet pozostały resztki, które trzeba było zebrać, by uniknąć marnotrawstwa.

„Stoimy wobec światowego skandalu: miliard ludzi jeszcze dziś cierpi głód – powiedział Papież. – Nie możemy odwracać się w drugą stronę i udawać, że tak nie jest. Żywność, jaka jest do dyspozycji na świecie, wystarczyłaby do nakarmienia wszystkich. Dlatego zachęcam was, drodzy bracia i siostry, byście zrobili miejsce w swoich sercach na tę pilną potrzebę, respektując dane wszystkim przez Boga prawo, by można mieć dostęp do odpowiedniego pożywienia. Ta kampania jest też przestrogą, by przestać myśleć, że nasze codzienne działania nie mają wpływu na życie tych, którzy blisko czy daleko cierpią głód we własnym ciele. Proszę was z całego serca o poparcie naszej Caritas w tej szlachetnej kampanii, aby działać jak jedna rodzina podejmująca wysiłek celem zapewnienia żywności wszystkim”.

 

Tekst pochodzi z serwisu Radia Watykańskiego - http://pl.radiovaticana.va

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>