Papież: aborcja nigdy nie jest zabiegiem terapeutycznym.

Benedykt XVI powiedział, że lekarze muszą „bronić” kobiety przed „oszustwem” aborcji. Dodał, iż nigdy nie jest to zabieg „terapeutyczny”. W przemówieniu do uczestników posiedzenia Papieskiej Akademii Życia w Watykanie Benedykt XVI mówił: ?Zwłaszcza lekarze nie mogą zaniedbywać poważnego zadania obrony przed oszustwem sumienia wielu kobiet, które myślą, że znajdują w aborcji rozwiązanie trudności rodzinnych, ekonomicznych, socjalnych czy problemów zdrowotnych ich dziecka?.
- Szczególnie w tej ostatniej sytuacji kobieta jest często przekonana, niekiedy przez samych lekarzy, że aborcja stanowi nie tylko wybór moralnie dopuszczalny, ale nawet konieczny akt ?terapeutyczny?, by uniknąć cierpień dziecka i jego rodziny oraz ?niesłusznego? obciążenia dla społeczeństwa – dodał papież.

Benedykt XVI zauważył, że zadanie obrony życia ?nie dotyczy jednak wyłącznie lekarzy i pracowników służby zdrowia?.

- Trzeba, aby całe społeczeństwo stanęło w obronie prawa do życia poczętego oraz autentycznego dobra kobiety, które nigdy, w żadnej sytuacji nie może znaleźć swej realizacji w decyzji o aborcji – mówił.

PAP/Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>