Papieski tweet na Światowy Dzień Chorego.

„Pozdrawiam wszystkich chorych i cierpiących. Ukrzyżowany Chrystus jest blisko was: przylgnijcie do niego!”. W ten sposób Papież zaznaczył na Twitterze obchodzony w Kościele po raz 22. Światowy Dzień Chorego. Warto przypomnieć, że w ostatnią niedzielę na Anioł Pański Franciszek zwrócił się do pracowników służby zdrowia, wolontariuszy i rodzin zajmujących się swymi cierpiącymi bliskimi. Podkreślił, że chrześcijańska i szlachetna postawa wobec chorych jest solą ziemi i światłem świata. O początkach dnia chorego, który tradycyjnie obchodzi się w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, mówi przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia:

„Chciałbym przypomnieć, że na pierwsze obchody Światowego Dnia Chorego Jan Paweł II wyznaczył Lourdes – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Zygmunt Zimowski. – W okolicznościowym orędziu napisał wtedy: «Sanktuarium u stóp Pirenejów wydaje się być świątynią ludzkiego cierpienia». Sanktuarium maryjne w Lourdes, jedno z najdroższych chrześcijanom, jest miejscem i jednocześnie symbolem nadziei łaski, pod znakiem akceptacji i ofiarowania zbawczego cierpienia. Moi drodzy, również 20 lat temu II Światowy Dzień Chorego był właśnie w Częstochowie. To była taka wola Jana Pawła II, który był zawsze blisko ludzi chorych”.

Tekst pochodzi z serwisu Radia Watykańskiego – http://pl.radiovaticana.va

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>