Prezentacja produktów - zdrowetargi.pl - jedz zdrowo !


Kształtka ceramiczn..
EM Bokashi Probiotyk..
EM Zakiszacz poj. 20..
Makaron Tigratte 250..
Ekologiczny przecier..
CardioProlin (prosze..Pandemia jest nieuchronna zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podwyższyła alert pandemiczny do fazy 5 w skali 6-stopniowej. Charakteryzuje się ona przenoszeniem wirusa z człowieka na człowieka w co najmniej dwóch krajach w tym samym regionie. Choć większość krajów na tym etapie nie zostanie dotknięta pandemią, zadeklarowanie tego stopnia zagrożenia oznacza, że pandemia jest nieunikniona oraz że zostało mało czasu na zorganizowanie i wdrożenie odpowiednich działań łagodzących jej skutki.

- Pandemia grypy musi być brana na poważnie ze względu na potencjał szybkiego rozprzestrzeniania się choroby do każdego zakątka świata – przyznała dyrektor generalny WHO dr Margaret Chan. – Optymistyczne jest to, że świat jest lepiej przygotowany na pandemię niż kiedykolwiek w dziejach. Przygotowania, jakie powzięto z powodu zagrożenia wirusem grypy ptaków H5N1 okazały się inwestycją, z której teraz skorzystamy – dodała.

- Po raz pierwszy w historii możemy śledzić rozwój pandemii w czasie rzeczywistym – zwróciła uwagę szefowa WHO. – Dziękuję krajom, które upubliczniają wyniki dochodzeń epidemiologicznych. To pomaga nam zrozumieć chorobę. Jestem pod wrażeniem wysiłków poczynionych przez kraje dotknięte epidemią – stwierdziła. – Największą zagadką obecnie pozostaje, jak poważna będzie ta pandemia, zwłaszcza na początku.

Do 30 kwietnia, do godziny 8:00 naszego czasu 11 krajów oficjalnie poinformowało o 174 potwierdzonych przypadkach zakażenia ludzi wirusem grypy świń typu A/H1N1. Rząd USA doniósł o 91 przypadkach, w tym jeden chory zmarł: 51 w stanie Nowy Jork, 16 w Teksasie (zmarło 2-letnie dziecko, zgłoszone na leczenie w USA z innych przyczyn medycznych), 14 w Kalifornii (gubernator Arnold Schwarzenegger wprowadził stan wyjątkowy), po 2 w Kansas, Massachusetts i Michigan oraz po 1 w Arizonie, Indianie, Nevadzie i Ohio.

Władze Meksyku potwierdziły 26 przypadków, w tym 7 chorych zmarło. Pozostałe kraje, które powiadomiły o potwierdzonych laboratoryjnie przypadkach, to: Kanada (19), Nowa Zelandia (14), Hiszpania (10), Wielka Brytania (5), Niemcy (3), Izrael (2), Kostaryka (2), Austria (1) oraz Peru (1).

Do 29 kwietnia, do godziny 11:00 naszego czasu doniesiono łącznie o 153 dochodzeniach epidemiologicznych w krajach Unii Europejskiej oraz o 2846 poza UE (w tym o 5 w Szwajcarii i 1 w Rosji). Laboratoryjnie wykluczono 38 przypadków w UE i 24 poza Unią. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostawało 107 osób w UE oraz 2797 poza UE (w tym 2498 w Meksyku).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>