Prezentacja produktów - zdrowetargi.pl - jedz zdrowo !


Ketchup pomidorowy p..
Sok z mandarynek 100..
Olej kokosowy EKO, 2..
Makaron ryżowy świ..
Sproszkowane mleczko..
Ekologiczne powidła..Pandemia jest nieuchronna zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podwyższyła alert pandemiczny do fazy 5 w skali 6-stopniowej. Charakteryzuje się ona przenoszeniem wirusa z człowieka na człowieka w co najmniej dwóch krajach w tym samym regionie. Choć większość krajów na tym etapie nie zostanie dotknięta pandemią, zadeklarowanie tego stopnia zagrożenia oznacza, że pandemia jest nieunikniona oraz że zostało mało czasu na zorganizowanie i wdrożenie odpowiednich działań łagodzących jej skutki.

- Pandemia grypy musi być brana na poważnie ze względu na potencjał szybkiego rozprzestrzeniania się choroby do każdego zakątka świata – przyznała dyrektor generalny WHO dr Margaret Chan. – Optymistyczne jest to, że świat jest lepiej przygotowany na pandemię niż kiedykolwiek w dziejach. Przygotowania, jakie powzięto z powodu zagrożenia wirusem grypy ptaków H5N1 okazały się inwestycją, z której teraz skorzystamy – dodała.

- Po raz pierwszy w historii możemy śledzić rozwój pandemii w czasie rzeczywistym – zwróciła uwagę szefowa WHO. – Dziękuję krajom, które upubliczniają wyniki dochodzeń epidemiologicznych. To pomaga nam zrozumieć chorobę. Jestem pod wrażeniem wysiłków poczynionych przez kraje dotknięte epidemią – stwierdziła. – Największą zagadką obecnie pozostaje, jak poważna będzie ta pandemia, zwłaszcza na początku.

Do 30 kwietnia, do godziny 8:00 naszego czasu 11 krajów oficjalnie poinformowało o 174 potwierdzonych przypadkach zakażenia ludzi wirusem grypy świń typu A/H1N1. Rząd USA doniósł o 91 przypadkach, w tym jeden chory zmarł: 51 w stanie Nowy Jork, 16 w Teksasie (zmarło 2-letnie dziecko, zgłoszone na leczenie w USA z innych przyczyn medycznych), 14 w Kalifornii (gubernator Arnold Schwarzenegger wprowadził stan wyjątkowy), po 2 w Kansas, Massachusetts i Michigan oraz po 1 w Arizonie, Indianie, Nevadzie i Ohio.

Władze Meksyku potwierdziły 26 przypadków, w tym 7 chorych zmarło. Pozostałe kraje, które powiadomiły o potwierdzonych laboratoryjnie przypadkach, to: Kanada (19), Nowa Zelandia (14), Hiszpania (10), Wielka Brytania (5), Niemcy (3), Izrael (2), Kostaryka (2), Austria (1) oraz Peru (1).

Do 29 kwietnia, do godziny 11:00 naszego czasu doniesiono łącznie o 153 dochodzeniach epidemiologicznych w krajach Unii Europejskiej oraz o 2846 poza UE (w tym o 5 w Szwajcarii i 1 w Rosji). Laboratoryjnie wykluczono 38 przypadków w UE i 24 poza Unią. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostawało 107 osób w UE oraz 2797 poza UE (w tym 2498 w Meksyku).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>