Palacze umierają młodziej!Czy warto ryzykować?

Palenie tytoniu znacznie zwiększa ryzyko zgonu w średnim wieku u obu płci – potwierdza największe i najdłuższe badanie dotyczące skutków palenia, którego wyniki publikuje czasopismo Annals of Internal Medicine.Oto szczegóły….
Badanie kohortowe przeprowadzono w Norwegii, objęto nim prawie 50 tys. osób (24 505 kobiet i 25 034 mężczyzn) urodzonych między 1925 a 1941 rokiem. Pierwsze dane na temat tego, czy palą papierosy, zebrano w latach 1974-1978, a potem powtórzono po 5 i 10 latach. Informacje na temat zgonów, które nastąpiły w latach 1974-2000, pozyskano na podstawie kart zgonów.
W średnim wieku (między 40. a 70. rż.) zmarło 41% palących mężczyzn i 26% palących kobiet. W grupie niepalących odpowiednio 9% kobiet i 14% mężczyzn. W przypadku obu płci wskaźnik zachorowań na raka płuc w grupie palaczy był podobny, natomiast zapadalność na choroby krążenia była większa u mężczyzn.Mam prośbę do byłych Palaczy,o napisanie w jaki sposób Im się udało rozstać z tym zgubnym nałogiem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>