Pacjentka zarażona A/H1N1 może wróci do domu już w poniedziałek.

Jeżeli leczenie będzie przebiegało nadal tak pomyślnie, pacjentka zarażona wirusem A/H1N1, może zostanie wypisana ze szpitala w poniedziałek ? ocenił Józef Sznajder, ordynator oddziału zakaźnego szpitala powiatowego w Mielcu, w którym hospitalizowana jest chora.

Rzeczniczka szpitala, Aneta Dyka-Urbańska podkreśla, że osoby izolowane na oddziałach zakaźnych, nie stanowią zagrożenia dla osób z zewnątrz i personelu:

? W takich sytuacjach są podejmowane normalne działania, jak w przypadku każdego wirusa. Personel, który ma kontakt z chorą nosi odzież ochronną i maski. Przyjmuje także leki uodparniające.

Zapewnia nas, że wszystkie podjęte działania są takie, jak przy typowej grypie, zgodne z reżimem odpowiednim dla oddziału zakaźnego.

? Okazało się, że grypa nie jest zaraźliwa i zjadliwa. Meksyk został nią zaskoczony, my jesteśmy na nią przygotowani ? dodaje i przypomina natychmiastową reakcję lekarza rodzinnego, do którego zgłosiła się chora oraz szpitala. ? Pacjentka zgłosiła do lekarza rodzinnego, w wywiadzie przyznała, że ma objawy grypopodobne i wróciła niedawno z USA. Lekarz od razu skontaktował się z ordynatorem naszego oddziały zakaźnego. Pacjentka trafiła do izolatki, pobrane od niej próbki zostały szybko wysłane do badania.

Konieczność szybkiej diagnostyki w takich przypadkach podkreśla Tomasz Wąsik, kierownik Zakładu Wirusologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach:

? Lekarze dobrze wiedzą, jak leczyć grypę, zaś w razie powikłań chorzy trafią do specjalistycznego ośrodka.

www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>