Pacjenci z rakiem jelita grubego wzywają do działań na poziomie europejskim.

Siła głosu pacjenta: Odbyła się największa europejska konferencja pacjentów do walki z tą śmiercionośną chorobą.
LONDYN, 27 czerwca 2011 /PRNewswire/ – Pacjenci cierpiący na raka jelita grubego w całej Europie bardzo skorzystali na Konferencji Pacjentów z Rakiem Jelita Grubego, która odbyła się w miniony weekend w Barcelonie. Przy ponad 200 uczestnikach z 27 krajów, pierwsza ogólnoeuropejska konferencja tego typu zjednoczyła pacjentów oraz ekspertów z całego kontynentu w walce z chorobą, dając im możliwość podzielenia się najnowszą wiedzą o profilaktyce, diagnozowaniu i terapii raka jelita grubego. Najszybciej rozwijająca się organizacja pacjentów z rakiem jelita grubego w Europie, europacolon zorganizowała konferencję mającą na celu zmotywowanie delegatów do podjęcia działań w celu rozpowszechniania świadomości na temat tej choroby, rozszerzenia programów powszechnych badań przesiewowych oraz zachęcenia do poprawy standardów i równego dostępu do opieki za pośrednictwem Narodowych Planów Walki z Rakiem.

„Jesteśmy dumni z tego, że konferencja spotkała się z tak wielkim entuzjazmem uczestników, którzy z wielką ochotą podchodzą teraz do wprowadzania zmian w swoich krajach w celu lepszej profilaktyki, diagnostyki i leczenia raka jelita grubego” – powiedziała Jola Gore-Booth, dyrektor generalny i założyciel europacolon. Wraz ze swoimi partnerami, Światową Organizacją Zdrowia, LIVESTRONG, oraz Global Colon Cancer, europacolon również pragnie większego zaangażowania ze strony rządów w całej Europie we wspieraniu zmian w systemach opieki zdrowotnej, tam gdzie są one wymagane. „europacolon zwraca się do rządów w całej Europie o podjęcie działań w celu umożliwienia równego dostępu do najlepszych metod leczenia jelita grubego i opieki medycznej dla obywateli. Wzywamy wszystkie kraje europejskie do wdrożenia Narodowych Planów Walki z Rakiem i programów powszechnych badań przesiewowych” – dodała Gore-Booth. Doroczna konferencja poświęcona rakowi jelita grubego spotkała się z aktywnym wsparciem ze strony osób działających na rzecz przeciwdziałania chorobom nowotworowym w całej Europie, w tym Czecha Pavla Poca, posła do Parlamentu Europejskiego.

Rak jelita grubego nadal jest drugim co do częstości występowania nowotworem złośliwym w Europie – rocznie diagnozuje się go u ponad 400 tys. pacjentów, a z jego powodu umiera 200 tys. osób. „Mimo to rakowi jelita grubego w wielu przypadkach można zapobiec, a jeśli wcześnie się go zdiagnozuje, jest wysoce uleczalny” – podkreśla profesor Eric Van Cutsem, dyrektor medyczny europacolon. „Niezmiernie istotne jest, aby wszyscy Europejczycy w sposób dokładny i odpowiedzialny byli informowani na temat tej choroby, ponieważ dobra opieka nad pacjentem zaczyna się od solidnych informacji na temat choroby nowotworowej” – dodała Suzanne Lindley z USA, której udało się pokonać raka jelita grubego. Rzeczywiście, dobrze poinformowani pacjenci to dla lekarzy nieocenieni partnerzy.

Więcej informacji na stronach http://www.ipse.de/europacolon oraz http://www.europacolon.com.

Źródło: europacolon

KONTAKT:
Katrin Lewandowski
tel. +49(030)288846-14

Źródło informacji: PR Newswire

UWAGA! Za treść informacji zleconych PAP nie ponosi odpowiedzialności (ZLECONE PAP).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>