Otyłość uderza w efektywność w pracy.

Być może już niedługo pracodawcy zaczną bardziej dbać o zdrowie swoich pracowników i motywować ich do walki z otyłością. Według amerykańskich naukowców otyłość i cukrzyca pracownika pogarszają jego wydajność w pracy. Ponad 7 tysięcy dorosłych pracowników uczestniczyło w badaniu. Prześledzono, ile dni w pracy opuścili, jaka była efektywność ich pracy i oceniono sprawność w wykonywaniu codziennych aktywności.

Pracownicy otyli, chorzy na cukrzycę typu 2 opuszczali 11 do 15% czasu pracy (blisko 6 godzin tygodniowo) ze względu na problemy zdrowotne w porównaniu z 9% wśród osób z masą ciała mieszczącą się w normach (3,6 godziny na tydzień). Otyłość i cukrzyca typu 2 były także czynnikami pogarszającymi sprawność wykonywania 20 do 34 procent codziennych czynności.

Wyniki powyższego badania są cenną informacją dla pracodawców. Programy dbające o zdrowie i styl życia pracowników przynoszą korzyści dla samych pracowników, jak i ich miejsc zatrudnienia.

Źródło: American Journal of Health Promotion 2009

Tekst pochodzi z Pulsu Medycyny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>