Otwarto uzdrowiskową pijalnię wód leczniczych w Gołdapi.

Pijalnię wód leczniczych do kuracji schorzeń układu pokarmowego, a także wspomagających leczenie cukrzycy i gośćca otwarto w uzdrowisku Gołdap (woj. warmińsko-mazurskie). Woda ma świadectwa potwierdzające właściwości lecznicze – poinformował urząd miasta w Gołdapi. Przygraniczna Gołdap, mająca od 13 lat status uzdrowiska, oprócz zasobów borowinowych posiada ujęcia wód głębinowych przydatne do kuracji.

Jak podał urząd miasta, nowo otwarta pijalnia wód zasilana jest wodą leczniczą z ujęcia o głębokości ponad 600 metrów, zawierającą 0,63 proc. minerałów chlorkowo-sodowych i fluorkowych. Można nią leczyć zaburzenia czynności wydzielniczych żołądka, a także wątroby i trzustki. Mogą ją także pić osoby mające niedobory elektrolitów. Przeciwwskazaniem do spożywania wody leczniczej jest nadciśnienie tętnicze. Kuracjusze, turyści i mieszkańcy mogą skorzystać także z groty solnej i minitężni.

Do końca 2013 r. w Gołdapi mają powstać jeszcze tężnie podobne do tych, które znajdują się w Ciechocinku. Obecnie wnoszone są drewniane konstrukcje budowli, w których będą osadzone gałązki tarniny, po których będzie spływać solanka pochodząca z odwiertów głębinowych.

Miasto Gołdap, leżące przy polsko-rosyjskiej granicy, już kilkanaście lat temu postawiło na rozwój turystyki uzdrowiskowej. W miejscowym sanatorium leczą się pacjenci ze schorzeniami narządów ruchu, układu pokarmowego czy oddechowego. Od kilku lat powstaje w Gołdapi infrastruktura uzdrowiskowa, która ma przyciągnąć kuracjuszy i turystów także z obwodu kaliningradzkiego.

Kuracjusze i turyści mogą odpoczywać w nowo wybudowanym parku zdrojowym, korzystać z molo nad jeziorem Gołdap, plaży, ścieżek spacerowych, rowerowych i konnych. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>