Ostrów Wielkopolski: profilaktyka nowotworów u dzieci na koszt miasta.

15 września ruszy w Ostrowie Wielkopolskim profilaktyczny program wczesnego wykrywania chorób nowotworowych adresowany do 600 czterolatków. Miasto zapłaci za badania 47 tys. zł. Każde dziecko otrzyma zaproszenie na badania, dodatkowe informacje pojawią się także w przedszkolach. W ramach programu wykonane będą badania USG jamy brzusznej oraz krwi z rozmazem. Następny krok to konsultacja lekarska. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, po konsultacji z pediatrą, dziecko zostanie skierowane do onkologa. Badania przeprowadzi ostrowski szpital.

? Lekarze potwierdzają, że rodzice pojawiają się u lekarza dopiero wtedy, gdy dzieje się coś niepokojącego ? mówi Beata Podsadna, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. ? Dlatego warto postawić na profilaktykę i przeprowadzić tę akcję… Tym bardziej, że czas w tym przypadku jest bardzo istotny. Wcześnie wykryte zmiany dają szansę na pełne wyleczenie.

Według danych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku w Polsce rozpoznaje się raka u blisko 1300 osób poniżej 18 roku życia

Miasto Ostrów Wielkopolski przeznaczy także dodatkowo 68 tys. zł na dwa kolejne badania z zakresu profilaktyki. Pierwsze dotyczyć będzie zaburzeń kardiologicznych u osób od 35. do 50. roku życia. Wznowione będą także badania gruczołu krokowego. Bezpłatne badania mammograficzne 2-3 razy do roku organizuje również spółka Targowiska Miejskie, a ze środków Funduszu Grantowego jeszcze w sierpniu rozpoczną się bezpłatne badania USG piersi do 35. roku życia.
www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>