Ośrodek Ojca Pio w Radawie zaprasza na turnusy w 2013 roku!

Każdy turnus rozpoczyna się obiadem pierwszego dnia o godz. 13.00, a kończy śniadaniem ostatniego dnia. Po uprzednim powiadomieniu nas o godz. przyjazdu (najpóźniej 2 dni przed turnusem), w dniu rozpoczęcia turnusu odbieramy gości z dworca Jarosław, a ostatniego dnia odwozimy na dworzec Jarosław nieodpłatnie.Szczegóły na stronie www.zdrowetargi.pl ,  w rubryce „Informacje o Firmach” : ……………

Od 2000 roku Jarosławskie Stowarzyszenie Charytatywne im. Św. O. Pio prowadzi w Radawie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej: Ośrodek Profilaktyczno-Rehabilitacyjny, zwany Domem Ojca Pio. Założycielem Stowarzyszenia, również inicjatorem utworzenia Domu O. Pio jest franciszkanin o. dr Albin Sroka. Zgodnie ze słowami patrona „Pragnę by cała ziemia była Domem Ulgi w Cierpieniu”, na wzór szpitala w San Giovanni Rotondo, ośrodek służy szerzeniu chrześcijańskiej zasady miłości bliźniemu, umożliwia odzyskanie zdrowia fizycznego i wewnętrzne wyciszenie. Spełnia przy tym rolę ośrodka kultu świętego Stygmatyka.

Naczelną zasadą oferowanych kuracji jest przywracanie zdrowia przez żywienie. Temu celowi służą diety: owocowo- warzywna i makrobiotyczna. Efekt terapeutyczny jest oparty na stosowaniu diet niskokalorycznych, oczyszczających organizm. Zostały one opracowane przez dr Ewę Dąbrowską z Gdańska, która jest też konsultantem radawskiej placówki.

Pobyt na turnusach ma również duże znaczenie profilaktyczne: oczyszcza i wzmacnia organizm. Poza zmianą odżywiania, korzystnie działa spokój, oderwanie od codziennych kłopotów, zgiełku, zanieczyszczonego środowiska miejskiego. Kto skorzystał z gościnności Domu O. Pio przekonał się, jak skutecznie pomogło mu to w odzyskaniu równowagi duchowej.

Ośrodek ma 70 miejsc w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych z sanitariatami i łazienkami. Pokoje jednoosobowe rezerwowane z dopłatą. Na miejscu: jadalnia – świetlica, gabinety lekarski i rehabilitacyjny, kaplica. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Od maja do października możliwe jest także zakwaterowanie w domkach nad zalewem w pobliżu głównego budynku. W każdym domku jest łazienka i wc.

Kuracjusze mają zapewnioną opiekę lekarską i całodobową opiekę pielęgniarską, zabiegi rehabilitacyjne. Mogą też, odpłatnie, uczestniczyć w organizowanych przez Dom Ojca Pio, wycieczkach autokarowych do Leżajska, Łańcuta, Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Lwowa. Również odpłatnie można korzystać z siłowni lub przejażdżek konnych – wierzchem i bryczką po lesie, zimą z kuligu. Ośrodek dysponuje rowerami górskimi i kijkami do terenowego marszu (nordic walking). Podczas każdego turnusu organizowane są wieczorki towarzyskie, prelekcje na temat zdrowego życia i odżywiania, prezentacje sprzętu domowego, spotkania literackie, koncerty muzyczne. Codziennie w kaplicy jest odprawiana Msza św.

Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego, co daje możliwość przekazywania na Stowarzyszenie 1 % podatku dochodowego. Nr KRS 0000031588

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>