Osłabienie mięśni- a wszystko przez brak ruchu.

Osłabienie mięśni w większym stopniu wiąże się ze zmniejszeniem aktywności fizycznej, niż stanowi naturalną część procesu starzenia się (Medicine & Science in Sports & Exercise).

Dain LaRoche z University of New Hampshire porównał początkową siłę 25 kobiet w wieku od 18 do 33 lat i 24, które miały od 65 do 84 wiosen. Wszystkie uczestniczyły w 8-tygodniowym treningu wytrzymałościowym. Na celownik wzięto mięsień zlokalizowany w udzie, a mianowicie prostownik stawu kolanowego. Fizjolodzy podkreślają, że jest on kluczowy dla prawidłowego chodzenia czy wstawania z krzesła lub fotela.

Po 2 miesiącach ćwiczeń okazało się, że siła mięśniowa starszych kobiet wzrosła w identycznym zakresie, co u młodszych koleżanek. Co więcej, osiągnęły one możliwości nieaktywnych fizycznie młodych osób z grupy kontrolnej.

Autor: Anna Błońska, www.kopalniawiedzy.pl

Jedna myśl nt. „Osłabienie mięśni- a wszystko przez brak ruchu.

  1. byłam u dietetyczki tak z ciekawości analizy tłuszczów w organizmie wyniki były następujace przy wzroście 164 waga jest 59,6. nadmiar tłuszczu 1,43 woda 32,11 zatrzymanie płynów 0 ale nie pokojące dla mnie jest brak masy mięśniowej -1,33 dietetyczka zaleciła mi zwiększyc produkty białkowe i nic pozatym .Chciałam zapytać co robić i co to dlamnie znaczy do czego to prowadzi .bardzo się tego wystraszyłam pani u której byłam nie rozwineła zabardzo tematu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>