Opole: psycholodzy i onkolodzy przeciwko „naturalnym i skutecznym” sposobie walki z rakiem.

Psycholodzy i onkolodzy wystosowali list otwarty z dwustoma podpisami przeciwko wykładowi dr. George’a Ashkara na Uniwersytecie Opolskim o „naturalnym i skutecznym sposobie walki z rakiem”.
Wykład odbył się w maju, w sali Instytutu Psychologii Uniwersytetu Opolskiego. Dr Ashkar ma tytuł naukowy w dziedzinie fizyki. Twierdzi, że zna metodę walki z rakiem, która daje 100 proc. skuteczności. I nie ma żadnych skutków ubocznych. Współautorami autorami listu przeciwko temu wykładowi byli psycholog dr Tomasz Witkowski oraz onkolog dr. Maciej Zatoński.

?Dawanie ludziom nadziei na to, że jest gwarancja, że wygra się z rakiem, jest najbardziej perfidną działalnością z możliwych? ? oburza się psycholog dr Tomasz Witkowski, autor listu otwartego. ?Chorzy szukają pozamedycznych metod, a kiedy trafiają w końcu do onkologa, jest już często za późno, żeby im pomóc. Gdyby ktoś wynalazł lek na raka, dowiedzielibyśmy się o tym z najbliższego rozdania Nobli? – podkreśla dr Witkowski.

Władze Instytutu Psychologii podkreślają, że ze spotkaniem (mimo że odbyło się w jego murach) nie miały nic wspólnego. Uczelnia czuje się w tej sprawie ofiarą, a od dr. Witkowskiego, który nie sprawdził, kto był organizatorem spotkania, zanim wystosował list otwarty, domaga się przeprosin.

Dr Witkowski z kolei jest oburzony przede wszystkim tym, że pomimo iż pod listem podpisało się ok. 200 osób, przez prawie dwa miesiące nie doczekał się on odpowiedzi.
Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia
* 28-09-2010 15:00

Więcej: www.opole.gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>