Opinie Internautki po przeczytaniu fragmentów książki o mojej działalności na rzecz zdrowej żywności w latach 1984- 2009 r.

Witam! Bardzo się cieszę, że dzieli się Pan ze mną swoimi przeżyciami i całą batalią o zdrowie :). Serdeczne dziękuję….. Cieszę się też z jeszcze jednego powodu, a mianowicie tego, że moje zainteresowanie ” zdrową żywnością” i odpowiednim stylem życia zaczęło się również od przeczytania książki pani Gumowskiej i Aleksandrowicza – Kuchnia i medycyna. Były to czasy, kiedy trudno było cokolwiek dowiedzieć się o spotkaniach, zjazdach, nowych poglądach na sposób żywienia. A trzeba przyznać, że autorzy książki, potrafią zainteresować i za ciekawić takim zwyczajnym problemem, jak jedzenie….
Zresztą Pana wspomnienia są dla mnie odkrywcze i to niejednokrotnie :0, proszę wierzyć…
Pana „wywiad” (książkę) czytam pomału, bo jak to normalnie jest w życiu, nie mam czasu na emeryturze :) Ale czytam z zainteresowaniem, naprawdę. To naprawdę jest sztuka przedstawić interesująco całą historie i dzieje zaniedbań… Tak sobie uświadamiam, czytając, że książka Gumowska i Aleksandrowicz to lata 70…. Czyli prawie 50 lat zmagań ich przekonań i Pana i dopiero coś zaczyna się naprawdę dziać w spojrzeniu na zdrowie. Coraz więcej ludzi i lekarzy uświadamia sobie, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, a poza tym, że odpowiednie odżywianie zapobiega chorobom i w razie choroby wspiera leczenie….
Ma Pan coraz więcej zwolenników wśród młodzieży, chociaż czasami to trochę za daleko idzie – myślę o skrajnym weganizmie. Ale ruchy takie są, że młodzi żywią się już bardziej racjonalnie i „z głową”.. Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję za interesującą lekturę
Dorota S.

Link do wstępu książki ?Dr Roik. Historia Haniebnego Zaniechania:

http://www.roik.pl/wstep-do-ksiazki-dr-roik-historia-haniebnego-zaniechania-autora-red-zygmunta-szycha-z-tarnowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>