Opatrunki z lnu genetycznie modyfikowanego ! . Przełom w leczeniu!

Opatrunki z lnu genetycznie modyfikowanego, które mogą być wykorzystywane przy leczeniu przewlekłych trudno gojących się ran zostały zaprezentowane w 4. Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu.

Zdaniem lekarzy nowe opatrunki mogą stanowić przełom w leczeniu tego typu ran. Jak poinformowano podczas konferencji prasowej, po 10 latach badań biotechnologicznych, prowadzonych przez zespół prof. Jana Szopy- Skórkowskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego, z zastosowaniem nowatorskich metod biologii molekularnej uzyskano nowy, unikatowej jakości len.

„Surowiec, którego włókna i nasiona wyposażono, metodami inżynierii genetycznej, w naturalne antyoksydanty i przeciwutleniacze, posłużył do wykonania nowych, niespotykanych w świecie opatrunków nowej generacji” – mówił prof. Szopa-Skórkowski.

Dr nauk medycznych Katarzyna Skórkowska-Telichowska poinformowała, że nowy opatrunek z lnu zastosowano do opatrywania trudno gojących się ran u 35-osobowej grupy pacjentów klinicznego oddziału dermatologii Szpitala Wojskowego we Wrocławiu. „Były to najczęściej owrzodzenia powstałe w wyniku niewydolności żylnej, cukrzycy, jak też urazów mechanicznych” – powiedziała Skórkowska- Telichowska.

Efekty w postaci znacznej redukcji lub całkowitego ustąpienia owrzodzeń – według lekarski – były widoczne już po kilku tygodniach leczenia. Telichowska-Skórkowska zaprezentowała dziennikarzom zdjęcia ran przed rozpoczęciem opatrywania ran opatrunkiem z lnu i po zakończeniu 3-miesięcznej terapii. Wiele z ran, które pacjenci mieli po kilka lat, a w jednym przypadku nawet 23 lata albo się zmniejszały albo zupełnie znikały.

Zdaniem lekarzy, nowe opatrunki stwarzają szansę pacjentom cierpiącym na wspomniane schorzenia. „Ta nowa generacja biologicznie aktywnych opatrunków może być alternatywą dla dotychczas stosowanych środków opatrunkowych” – uważa prof. Jan Szopa-Skórkowski.

W konferencji wzięli też udział pacjenci, którzy byli objęci leczeniem. Pan Tadeusz R. z Oleśnicy, który ze swoimi owrzodzeniami walczył od 1983 r. dzięki zastosowaniu nowych opatrunków pozbył się ich całkowicie. „W czterech miejscach miałem owrzodzenie, których nie mogłem się pozbyć od wielu lat. Od 5 lat moje rany systematycznie powiększały się. Dzięki tej terapii zostałem wyleczony” – opowiadał pan Tadeusz, który przyznał, że jego komfort życia znacznie wzrósł; nie tylko zniknęły owrzodzenia, ale i stały uporczywy ból.

Prof. Szopa-Skórkowski dodał, że złożył wniosek do Ministerstwa Nauki o dofinansowanie dalszych badań nad opatrunkiem z lnu modyfikowanego. „Ponadto nie ukrywam, że szukamy sponsora, który chciałby zainwestować w nasze nowe opatrunki” – mówił profesor. Szopa-Skórkowski ma nadzieję, że już wkrótce jego opatrunki będą powszechnie dostępne w aptekach. UMW , PAP – Nauka w Polsce

23 myśli nt. „Opatrunki z lnu genetycznie modyfikowanego ! . Przełom w leczeniu!

 1. witam.
  chciałem się dowiedzieć w jakiej cenie i gdzie można już dostać te opatrunki? dostałem propozycje wykupienia cegiełki w fundacji Linum. za 803zł miałbym dostać 84 opatrunki tj na 12 tygodni po jednym opatrunku na dzień. wymagają najpierw wpłaty na konto a potem dopiero wysyłają. chciałbym się dowiedzieć czy można im zaufać i wysłać pieniądze? pytam bo w dzisiejszych czasach źli ludzie zrobią wszystko dla pieniędzy. proszę o jak najszybszą odpowiedź ze względu na to że te opatrunki są potrzebne na teraz. pozdrawiam

 2. Chciałbym się dowiedzieć,gdzie dostępne są wnioski o uzyskanie tychże opatrunków z lnu modyfikowanego i jaka jest ich cena i w jakiej ilości.

 3. Witam.
  Jestem zaiteresowana opatrunkami z lnu dla mojej mamy, która ma niegojące sie rany od kilku lat. Ostatnio przeszła zabieg przeszczepu skóry, który powiódł się i na półtora roku oddalił problem. Jednak po tym okresie znów zaczynają się otwierać nowe rany w miejscu przeszczepionej skóry. Proszę o informacje w jaki sposób można nabyć opatrunki z lnu modyfikowanego.

 4. Witam,
  jestem zainteresowana zakupem opatrunków dla mojego Dziadzia ktory ma cukrzyce i zmniany miażdzycowe nóg. Rana na nodze ma średnice 8 cm i juz nic nie pomaga, z kazdym dniem jest coraz gorzej.Leczenie trwa juz 2 lata. Prosze o pomoc. Gdzie moge kupic te opatrunki z lnu modyfikowanego.

 5. WITAM,OD KILKU LAT MAM OWRZODZENIA PODUDZI NA OBU NOGACH,TOWARZYSZĄCY BÓL JEST NIE DO ZNIESIENIA,DOTYCHCZASOWE LECZENIE NIE PRZYNOSI POPRAWY A WRĘCZ RANY SIĘ POWIĘKSZAJĄ,MAM DOPIERO 33 LATA,NIE MOGĘ NORMALNIE ŻYĆ.PROSZĘ O POMOC,MOŻE TO MOJA SZANSA NA SPACERY Z DZIEĆMI I NORMALNE ŻYCIE BEZ SILNYCH TABLETEK PRZECIWBÓLOWYCH,INTERESUJE MNIE WSZYSTKO O TYCH OPATRUNKACH;CENA ZA OPATRUNEK I JAKIEJ WIELKOŚCI NO I GDZIE I KIEDY BĘDĄ DOSTĘPNE,ALBO JAK DOSTAĆ SIĘ DO TYCH PROGRAMÓW.

 6. Proszę o wiadomość w jaki sposób mogę nabyć opatrunki z lnu genetycznie modyfikowanego? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

 7. istnieje potrzeba zakupu opatrunków na dwanascie tygodni, proszę podac
  gdzie należy i ile wplacić piniędzy.

 8. Piszę w imieniu mojego taty, który jest cukrzykiem i ma miażdżycę , 4m-c temu miał amputowaną stopę i rana niechce się zagoic. Myślę,że opatrunki z lnu napewno pomogłyby mu.Jednak nie wiem jak je zdobyc i jakie są ceny? Proszę o pomoc.

 9. Proszę o pomoc dla Babci, ma niegojącą się od 4 lat ranę na nodze. Nie wiemy jak z nią walczyć, ponieważ ma uczulenia na wszelkie maście, nie może ich długo używać. Prosze o pomoc i informacje gdzie możemy je nabyć. Z gory dziękuję.

 10. Proszę o pomoc dla znajomej która ma trudno gojącą się ranę na nodze i dlatego niemorze odbyc operacji stawu biodrowego!!

 11. Witam.
  Jestem zaiteresowany opatrunkami z lnu dla mojej mamy, która ma niegojące sie rany od kilku lat. Proszę o informacje w jaki sposób można nabyć opatrunki z lnu modyfikowanego.

 12. Witam,
  Bardzo proszę o informację gdzie i w jakiej cenie można nabyć takie opatrunki. Moja babcia ma stopy cukrzycowe, a co za tym idzie ból i niegojące się rany.

 13. MAM CHOREGO OOJCA GDZIE MOŻNA KUPIC OPATRUNKI. OCIEC MA STOPE CUKRZYCOWĄ I JEST PO USUNIĘCIU PALCÓW STOPY RANA NIOE CHCE SIĘ GOIC

 14. WITAM! MÓJ 34-LETNI SIOSTRZENIEC MA NIEGOJĄCĄ SIĘ, GŁĘBOKĄ RANĘ NA NODZE, POWSTAŁĄ W WYNIKU URAZU MECHANICZNEGO.
  PROSZĘ O PEŁNĄ INFORMACJĘ DOTYCZĄCĄ WARUNKÓW ZAKUPU, LUB INNEJ FORMY OTRZYMANIA OPATRUNKÓW Z LNU GENETYCZNIE MODYFIKOWANEGO NA 12 TYGODNIOWY CZAS LECZENIA.
  POZDRAWIAM MIECZYSŁAW NIEMIEC

 15. WITAM MAM PROŚBĘ . JESTEM ZDECYDOWANA NA ZAKUP OPATRUNKÓW LNIANYCH DLA MOJEJ BABCI . MA ONA RANĘ NA NODZE W OKOLICY KOSTKI KTÓRA OD MAJA POMIMO WIELU LEKÓW NIE GOI SIĘ I BARDZO BOLI. CHCIAŁABYM WIEDZIEĆ JAKIE BADANIA TRZEBA WYKONAĆ I JAKIE DOKUMENTY WYPISAĆ ABY TE PLASTRY OTRZYMAĆ. BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŻ DZIĘKUJĘ

 16. Proszę o informację gdzie mogę nabyć opatrunki z lnu genetycznie modyfikowanego. Mój brat ma nie gojącą się ranę.Rana powstała na łydce gdzie 15 lat temu miał odleżynę.Obecne leczenie trwa już ponad pół roku.Proszę o pomoc.

 17. proszę o informacje, gdzie mogę nabyć opatrunki.Mój mąż leczy ranę na nodze(ok.piszczeli) 5 lat bez skutku.Jakie badania i dokumenty aby te plastry otrzymać.Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź. mąż ma dopiero 31 lat. dziękuje z góry.

 18. Na niegojące się rany polecam także czysty Kolagen, niewiarygodna skuteczność leczenia ran, odleżyn, owrzodzeń.

 19. Witam, proszę o informację gdzie można kupić opatrunki lniane. Moja ciocia jest cukrzykiem i ma niegojącą się ranę na nodze

 20. potrzebuję opatrunków z lnu dla ojca który od kilku lat ma rozległą ranę na nodze. Proszę o informację gdzie można je zdobyć i jaki jest ich koszt?

 21. WITAM MOJA MAMA MA OWRZODZENIA PODUDZI CAŁY CZAS UŻYWAMY OPATRUNKÓW HYDROKOLOIDOWYCH TERAZ ZACZYNAMY KURACJE OPATRUNKAMI Z LNU DOSTĘPNE NA ALLEGRO

 22. Świetne efekty dają też oklady z gazy zwilżonej wodą z jonami srebra. Można taką wodę wytworzyc np. w jonizatorze wody. znalazłam to na http://www.zdrowawoda.info i u mnie sie sprawdza, co nie znaczy oczywiście, że dla wszystkich będzie to skuteczne. A te opatrunki z lnem strasznie drogie. ponad 1300 zł trzeba wpłacić na konto fundacji, żeby otrzymać komplet.

 23. Bardzo proszę o informację gdzie kupić opatrunki z lnu modyfikowanego, mama ma owrzodzenie żylakowe na nodze i bardzo cierpi. Proszę jeśli ktoś ma kontakt do Fundacji Linum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>