Oliwa z oliwek z napisem „extra virgin”- jest najzdrowsza!


Proponuję zwracać większą uwagę na oznakowanie butelek z tym złocistym płynem gdy wchodzimy do sklepu spożywczego! Niech nas nie skusi do zakupu niższa cena butelek niby oliwy z oliwek z napisem na butelce: Sansa, Pomace lub Orujo- są to pozostałe po tłoczeniu wytłoki oliwne, które ekstrahuje się rozpuszczalnikami i otrzymuje produkt nazywany olejem z wytłoków o takich nazwach jak wyżej. Do otrzymanego oleju dodaje się również oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, aby jej nadać smak i zapach. A więc praktycznie taka oliwa nie ma nic wspólnego z oliwą z oliwek z napisem „extra virgin”! Ja osobiście od kilku lat używam tylko oliwę z oliwek „extra virgin” hiszpańskiej Firmy „Ballester” stąd gdy wymyśliłem „Wirtualne Targi Zdrowej Żywności i Produktów Naturalnych”- www.jroik.manpol.net/wt , napisałem do Firmy „Marimax-Polska” w Warszawie(www.marimax.com.pl),aby zechciała umieścić 140 produktów ze swojej oferty śródziemnomorskiej na stronie Targów! Firma „Marimax-Polska” ponadto zgodziła się na wysyłanie paczek dla Internautów po promocyjnych cenach …..


wybranych produktów z tej oferty dając opust 5% przy zamówieniu od 400,00 zł do 700,00 zł a 10% przy zamówieniach ponad 700,00 zł! Koszta wysyłki nie obciążają zamawiającego! Przy jeszcze większych zamówieniach dla sklepów: zdrowej żywności czy spożywczych oraz hurtowni Firma będzie sama negocjować ceny sprzedaży produktów . Proszę kierować zamówienia pod moim adresem a ja je przekażę do Warszawy: jroik@manpol.net, tel.0-14, 621-53-48. Oliwa z oliwek jest produktem podlegającym szczególnej ochronie w Unii Europejskiej ze względu na specjalne znaczenie ekonomiczne uprawy i produkcji oliwek dla jej regionów. Wielkość produkcji oliwy z oliwek w  krajach Wspólnoty podawana przez Dyrektoriat Generalny do spraw Rolnictwa Komisji Europejskiej stanowi obecnie ponad 2 miliony ton rocznie, to jest około 80 procent produkcji na rynku światowym.  Ochrona sektora oliwy z oliwek w Unii Europejskiej polega na wsparciu rynku wewnętrznego poprzez dotacje produkcyjne i konsumpcyjne, kontrolę podaży, szeroko pojętą strategię jakości oraz organizowanie kampanii promocyjnych tego wyrobu. Wymagania odnośnie handlu na etapie detalicznym, czyli sprzedaży oliwy z oliwek ostatecznemu konsumentowi, określa rozporządzenie komisji nr 1019/2002 z 13 czerwca 2002 roku, w którym szczególny nacisk został położony na zapewnienie nabywcy dokładnej, prawdziwej i nie wprowadzającej w błąd informacji o rodzaju i właściwościach oliwy z oliwek. Więcej wiadomości związanych z przeprowadzonej kontroli 633 partii oliwy z oliwek o wartości 342 026 złotych oferowanych w 91 placówkach handlowych(hurtowniach i sklepach) na terenie całego kraju przez Inspekcję Handlową, można przeczytać w 14 numerze dwutygodnika „Detal Dzisiaj” z  dnia 25 sierpnia 2005 roku- www.detaldzisiaj.com.pl . Zapraszam do składania zamówień na produkty z diety śródziemnomorskiej oraz zapoznania się z ofertą cenową, która jest umieszczona na stronie www.jroik.manpol.net/wt  w rubryce Firmy „Marimax-Polska”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>