Oferta: olej lniany tłoczony na „zimno”! Stosowany w diecie dr Johanny Budwig.

Jestem producentem olejów roślinnych tłoczonych metodą na zimno. Dzięki tej metodzie tłoczenia oferowane przeze mnie produkty, charakteryzują się wysoką wartością biologiczną, gdyż ich skład i właściwości są takie same jak w świeżych nasionach. Wysokiej jakości nasiona wyciskam na prasie ślimakowej szwedzkiej produkcji, której parametry techniczne (wolne obroty oraz optymalne ciśnienie) są tak dobrane, aby kosztem niskiej wydajności uzyskać najlepszy olej. Temperatura wypływającego z prasy oleju nie przekracza 35oC, a produkt zachowuje pełnię smaku i aromatu.

Produkowany przeze mnie olej lniany nie jest poddawany oczyszczaniu czy też rafinacji, które to procesy miałyby wpływ na obniżenie wartości biologicznej produktu końcowego, a w szczególności na zawartość w nim niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) oraz witamin, a więc może być stosowany w diecie dr Johanny Budwig.

Jako jeden z nielicznych sprzedawców na allegro oferuję asortyment z własnej produkcji, dlatego kupując na moich aukcjach mogą mieć Państwo pewność, że produkty są świeże. Z uwagi na produkcję na małą skalę, nie używam wirówek czy pras filtracyjnych, które podczas oczyszczania napowietrzają olej, a jak wiadomo kontakt z tlenem wpływa niekorzystnie na jego właściwości prozdrowotne.

Aby zachować wszystkie dobroczynne właściwości, swoje produkty wlewam do butelek z ciemnego szkła i do momentu sprzedaży przechowuję w lodówce. Zakupiony na aukcji olej zostaje zapakowany w opakowanie termiczne, które nie tylko chroni przed przegrzaniem ale także przed uszkodzeniami mechanicznymi.

UWAGA! Na dnie każdej butelki może pojawić się osad. Jest to zjawisko naturalne i nie świadczy o złej jakości oleju, ale o jego naturalnym pochodzeniu. Każda butelka pod nakrętką posiada „korek niekapek”, dzięki czemu jest wygodna w użyciu.

Dostępny na tej aukcji OLEJ LNIANY jest produktem świeżym, a jego termin przydatności do spożycia wynosi 3 miesiące.

Każdy olej produkuję małymi partiami na potrzeby aukcji, tak, aby klienci zawsze otrzymywali od ręki możliwie najświeższy produkt.

Jeżeli dostępna na aukcji ilość jest zbyt mała lub mają Państwo jakieś pytania to proszę pisać e-mail malaolejarnia@o2.pl lub dzwonić 507 982 807. Rafał Mijas

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=27887802

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>