Oferta Fundacji Linum- trzy programy leczenia ran na bazie opatrunków lnianych!

Oferta Fundacji Linum- trzy programy leczenia ran na bazie opatrunków lnianych, wytworzonych z nowego lnu uzyskanego metodami biotechnologicznymi. Oto szczegóły…..

I. Program naukowo-badawczy. Program 12-tygodniowy ma na celu zoptymalizowanie leczenia trudno gojących się ran o etiologii żylnej nowymi opatrunkami na bazie lnu. Kwalifikacja pacjentów do Programu będzie dokonana przez zespół lekarski Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, na podstawie określonych kryteriów włączenia i wyłączenia z Programu naukowo-badawczego. Optymalizacja obejmuje szeroki wachlarz badań molekularnych naturalnych związków chemicznych, będących składowymi opatrunku, ze szczególnym uwzględnieniem markerów procesu zapalnego. Stały nadzór lekarski nad postępem leczenia ran jest wpisany w proces optymalizacji opatrunku. Pierwsza tura wizyt kwalifikujących do programu naukowo-badawczego i stacjonarnego została zaplanowana w dniach 18, 19 i 22 czerwca br w godzinach od 12.00 do 14.00 w Klinicznym Oddziale Dermatologii i Wenerologii 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego na ul. Rudolfa Weigla 5 we Wrocławiu. Rejestracja zainteresowanych na konkretną godzinę będzie odbywała się telefonicznie pod numerem telefonu: 071-3756326 od 9 czerwca br. w godzinach od 10.00 do 15.00. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konsultacjach i kwalifikacją do programów: naukowo-badawczego i stacjonarnego prosimy o zapoznanie się z informacjami zawartymi na stronie Fundacji, oraz zgłaszanie się z wypełnioną Ankietą pacjenta, oraz przygotowanym kserem dowodu wpłaty na konto Fundacji, celem usprawnienia przebiegu wizyty kwalifikującej. Osoby nie zarejestrowane nie zostaną przyjęte. O kolejnych wizytach kwalifikujących będziemy informować zainteresowanych na bieżąco, na stronie internetowej Fundacji (www.leczenielnem.pl).

Pierwsza, kwalifikująca wizyta jest płatna w wysokości 100PLN na konto Fundacji Linum. Pozostałe wizyty (6 wizyt, raz na 2 tygodnie) będą sfinansowane z grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Koszty materiałów opatrunkowych w ilości 84 sztuk (1 sztuka/dobę) wynoszą 1008 PLN (12PLN/sztukę) i będą sfinansowane z grantu MNiSzW.

? Pierwsza wizyta kwalifikująca na podstawie Kryteriów Włączania do Badania Naukowego jest płatna na konto Fundacji Linum i obejmuje:

kwalifikację pacjenta do badania naukowego

kwalifikację owrzodzenia pod względem etiologii do owrzodzeń żylnych

wywiad lekarski i badanie fizykalne

? Kolejne wizyty w programie naukowo-badawczym obejmują:

odrysowanie owrzodzenia na opatrunku z podziałką milimetrową- co 1 miesiąc

wykonanie dokumentacji fotograficznej

weryfikację ankiety wypełnionej przez pacjenta i wydanie pacjentowi nowej ankiety

weryfikację sposobu leczenia miejscowego stosowanego przez chorego, edukacja chorego w zakresie zmiany opatrunków i zaopatrywania ran

sporządzenie pisemnej dokumentacji o postępach leczenia

zaopatrzenie chorego w opatrunki do terminu kolejnej wizyty

wyznaczenie terminu kolejnej wizyty

UWAGA. Leczenie w programie rozpocznie się w sierpniu br. i dokładną datę przekaże lekarz podczas wizyty kwalifikującej.

II. Program stacjonarny Fundacji Linum. Program jest dedykowany dla wszystkich zainteresowanych leczeniem opatrunkami lnianymi spoza programu naukowo-badawczego i jest nieograniczony w czasie. Dotyczy wszystkich typów owrzodzeń zakwalifikowanych przez zespół lekarski Wojskowego Szpital Klinicznego we Wrocławiu do leczenia opatrunkami lnianymi, gdy pacjenci spełniają wszystkie kryteria włączenia i nie spełniają żadnego z kryteriów wyłączenia. Pacjenci zakwalifikowani do programu będą przyjmowani przez zespół lekarski Przychodni Ars Medica we Wrocławiu przy ul. Mińskiej 38. Koszt konsultacji lekarskiej kwalifikującej do leczenia opatrunkami lnianymi wynosi 100PLN (jednorazowo). Pierwsza tura wizyt kwalifikujących do programu naukowo-badawczego i stacjonarnego została zaplanowana w dniach 18, 19 i 22 czerwca br w godzinach od 12.00 do 14.00 w Klinicznym Oddziale Dermatologii i Wenerologii 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego na ul. Rudolfa Weigla 5 we Wrocławiu. Rejestracja zainteresowanych na konkretną godzinę będzie odbywała się telefonicznie pod numerem telefonu: 071-3756326 od 9 czerwca br. w godzinach od 10.00 do 15.00. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konsultacjach i kwalifikacją do programów: naukowo-badawczego i stacjonarnego prosimy o zapoznanie się z informacjami zawartymi na stronie Fundacji, oraz zgłaszanie się z wypełnioną Ankietą pacjenta oraz przygotowanym kserem dowodu wpłaty na konto Fundacji, celem usprawnienia przebiegu wizyty kwalifikującej. Osoby nie zarejestrowane nie zostaną przyjęte. O kolejnych wizytach kwalifikujących będziemy informować zainteresowanych na bieżąco, na stronie internetowej Fundacji (www.leczenielnem.pl). Koszt kolejnych wizyt, który ponosi pacjent, wynosi 50 PLN/wizytę. Planowe wizyty będą odbywać się co 2 tygodnie. Materiały opatrunkowe pierwszych 12 tygodni leczenia dla uczestników programu będą dofinansowane ze środków Fundacji Linum. Koszty materiałów opatrunkowych pierwszych 12 tygodni leczenia, w ilości 84 sztuk (1 sztuka/dobę), wynoszą 1008 PLN (12 PLN/sztukę) i będą w połowie sfinansowane przez Fundację Linum. Po okresie 12 tygodniowym, koszty opatrunków lnianych przy kontynuacji leczenia, ponosi w całości pacjent i opłatę wnosi na konto Fundacji.

? Pierwsza wizyta jest konsultacją i obejmuje:

kwalifikację pacjenta do Programu Stacjonarnego

kwalifikację owrzodzenia pod względem etiologii

wywiad lekarski i badanie fizykalne

? Kolejne wizyty w programie obejmują:

pomiar największego wymiaru owrzodzenia – co 1 miesiąc

wykonanie dokumentacji fotograficznej- co 1 miesiąc

weryfikację ankiety wypełnionej przez pacjenta i wydanie pacjentowi nowej ankiety

weryfikacja sposobu leczenia miejscowego stosowanego przez chorego, edukacja chorego w zakresie zmiany opatrunków i zaopatrywania ran

sporządzenie pisemnej dokumentacji o postępach leczenia

zaopatrzenie chorego w opatrunki w oparciu o dokument potwierdzający dokonanie wpłaty na konto Fundacji Linum

wyznaczenie terminu kolejnej wizyty

UWAGA. Leczenie w programie rozpocznie się w sierpniu br. i dokładną datę przekaże lekarz podczas wizyty kwalifikującej.

III. Program wysyłkowy Fundacji Linum. Program jest przeznaczony dla pacjentów zainteresowanych leczeniem opatrunkami lnianymi spoza programu naukowo-badawczego i stacjonarnego, i jest nieograniczony w czasie. Zaleca się korzystanie ze stałej specjalistycznej opieki lekarskiej w miejscu zamieszkania. Koszty materiałów opatrunkowych pierwszych 12 tygodni leczenia w ilości 84 sztuk (1 sztuka/dobę) wynoszą 1008PLN (12PLN/sztukę) i będą w 25% sfinansowane przez Fundację Linum, pozostałe 75% kosztów opatrunku pacjent wpłaca na konto Fundacji Linum. Po okresie 12 tygodniowym koszty opatrunków lnianych, przy kontynuacji leczenia, ponosi w całości pacjent i opłatę wnosi na konto Fundacji.

Warunkiem wysłania opatrunku, jest dostarczenie przez zainteresowanego Oświadczenia o podjęciu stosowania opatrunków na własną odpowiedzialność, opinii lekarza prowadzącego leczenie chorego w miejscu zamieszkania, oraz dokonanie wpłaty na konto Fundacji Linum.

UWAGA. Realizacja zgłoszeń do tego programu przewidywana jest na drugą połowę sierpnia br.

W ramach wszystkich programów istnieje możliwość odpłatnego przeprowadzenia diagnostyki ultrasonograficznej patologii układu żylnego i chirurgiczne leczenie przyczynowe, jak również chirurgiczne opracowanie owrzodzeń.

 

www.leczenielnem.pl

21 myśli nt. „Oferta Fundacji Linum- trzy programy leczenia ran na bazie opatrunków lnianych!

 1. Szanowny Panie Doktorze,
  dzwoniłam dzisiaj do Pana w sprawie programu leczenia owrzodzeń opatrunkami lnianymi. Rozmawialiśmy także o Pana książce.
  Będę wdzięczna, jeśli mógłby Pan przysłać mi swoją książkę.
  Być może dysponuje Pan też Ankietą pacjenta oraz oświadczeniem badanego, które są potrzebne do zgłoszenia chęci uczestnictwa w programie naukowo badawczym leczernia opatrunkami z modyfikowanego lnu.

 2. Leczenie dotyczy mego ojca Michał Poskrobko lat 84.Od czterech lat ojciec ma bardzo bolesne rany na łytkach.W jaki sposób mógłby on skorzystac z metody leczenia.
  Informację proszę na mil w.poskrobko@polskiGaz.pl lub tel.kom.507-028-097.

 3. Witam
  Proszę o informację w jaki sposób można zakwalifikować sie do leczenia ran lnem. Moja mama lat. 59 od 14 lat boryka się z dużym owrzodzeniem prawego podudzia. Leczenie nie przynosi skutków. Być może to jest jakaś szansa na wyleczenie. Mama jest dializowana więc nie wiem, czy to nie stanowi przeszkody w stosowaniu lnu.

 4. Szanowny Panie Profesorze! Bardzo proszę o informację gdzie mogę kupić opatrunki z modyfikowanego lnu dla mojej 85 letniej Mamy.Mama bardzo cierpi już kilka lat i różnego rodzaju leczenie jest nieskuteczne.Rana się powieksza,wypływa z niej ropa.Dlaczego w Polsce nie można kupić tak niegrożnych opatrunków w aptece? Pozdrawiam.

 5. Bardzo proszę o przesłanie informacji w jaki sposób można się zkwalifikwać do programu leczenia ran lnem. Jestem zainteresowana przystąpieniem do kolejnego – najbliższego programu leczenia ran w myśl Państwa programu.
  Pozdrawiam

 6. Jestem lekarzem i szukam pomocy dla swojego kolegi, który niestety choruje na cukrzycę i ma otwartą ranę „stopy cukrzycowej”.Stosowanie zwykłych opatrunków oraz antybiotykoterapii celowanej nie przynosi skutków terapeutycznych.Proszę o pomoc-zakwalifikowanie do terapii wysyłkowej pomimo zbyt późnego zgłoszenia.Pozdrawiam, Krzysztof

 7. Szanowny Panie Doktorze!
  Uprzejmie proszę o pomoc w pozyskaniu opatrunków dla mojego taty. Ma 82 lata i od ponad 17 lat dzielnie stara się zaleczyć ciągle otwarte, mokre rany. Przeszedł wiele terapii ( w tym szpitalnych). Stosował już bardzo wiele przeróżnych metod, niestety bez skutku. Cukier ma w normie. Od czerwca marzy o lnianych opatrunkach, ale niestety nie udało się nam wejść do programu wysyłkowego i jego nadzieja na ulgę w cierpieniu słabnie z dnia na dzień. Mam nadzieję, że zechce Pan nam pomóc i Tato doczeka jeszcze dni bez bólu i ciągle mokrych opatrunków.
  Z pozdrowieniem i wyrazami szacunku – Irena.

 8. Witam.
  Moja mama jest bardzo zainteresowana tymi opatrunkami.
  Jak można się zakwalifikować do programu leczenia lnem ??
  BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.
  Z góry dziękuję.

 9. Bardzo proszę o pomoc.
  Czy jest jeszcze szansa na zakwalifikowanie się mojej babci do leczenia?
  Babcia cierpi na martwice, ostatnio znacznie jej się pogorszyło- rany na nogach są coraz większe, już prawie do kości, podchodzą ropą i straszne oczywiście ją bolą! Babcia okropnie cierpi! Płaczę z beznadziei,że nikt nie jest w stanie jej pomóc! Babcia od tygodnia już przestała wstawać z łóżka, tak ją to boli. Cierpi nie tylko fizycznie ale i psychicznie, bo sama mówi, że nie ma dla niej ratunku.Jeżeli byłby choć najmniejszy cień zakupu tych opatrunków wysyłkowo (do Raszyna), to bardzo proszę! Błagam!!!!

 10. Moja Matka w wieku 86 lat od miesiaca lipca ma szereg otartych ran na stopach / pięty, kostki, palce/ Są także na plecach / bark i kość ogonowa/ Wcześniej była tylko jedna odleżyna na plecach. Wszystko lawinowo pogorszyło się w lipcu. Matka jest po wcześniejszych mikroudarach. Udar był także w lipcu. Miałem skierowanie do szpitala, lecz z uwagi na fakt,że praktycznie od lipca się nie porusza i nie odzywa stosowano leczenie w domu, gdzie wg lekarza miała lepszą opiekę aniżeli miałaby w szpitalu na głebokiej prowincji. Wczesniej jeszcze można było ją postawić na nogi i przeprowadzić za wózkiem, na którym spędzała od kilku lat całe dnie / w następstwie złamania w biodrze/. Lekarz twierdzi,że te odleżyny a raczej głebokie rany są następstwem złego krążenia i opuchlizny nóg. Nie goją się mimo przeróżnych maści, opatrunków. Proszę o pomoc, czy nadaje się do programu wysyłkowego?

 11. LUDZIEEE ! – Jest uruchomiony program wysyłkowy opatrunków lnianych ! Wejdzcie na stronę Fundacji LINUM i tam przeczytacie. Napewno Wam przyslą bo w ciągu 10 dni po wysłaniu dokumentów otrzymałem komplet do leczenia ! Powodzenia i powrotu do zdrowia Wam życze !

 12. Moja osiemdziesięciletnia matka od 35-ciu lat ma rany-owrzodzenia poddzia na podłożu żylnym. Chciałaby poddać się leczeniu tą metodą. Czy jest jeszcze taka możliwość ?

 13. Pingback: Opatrunki lniane- czy jest jeszcze możliwość leczenia się tym sposobem? List od Marii. | Dr Jacek Roik

 14. Dzień dobry chciałam zapytać czy te plastry lniane nadają się na odleżyny.Mój brat miał 2 lata temu wypadek , skoczył do wody ma uszkodzony kręgosłup, nie chodzi na nogi ma mało sprawne ręce , nie ma ścisku w rękach.Od dwóch lat ma odleżynę na kości ogonowej głęboką i na kolcu biodrowym.Nie możemy niczym mu tych odleżyn wyleczyć.Hamuje mu to rehabilitację, nigdzie nie może pojechać na żaden turnus bo odleżyny wszystko wykluczają. Brat ma 22 lata .Proszę o odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>