Odznaczenie „Bene merito” dla prof. Malca.

Prof. Edward Malec na wniosek konsula generalnego RP w Monachium został odznaczony przez ministra spraw zagranicznych odznaką honorową „Bene merito” za działalność, która w istotny sposób wzmacnia pozycję Polski na arenie międzynarodowej. W uzasadnieniu decyzji wskazano, iż prof. Edward Malec jest światowej sławy polskim kardiochirurgiem dziecięcym wykonał na świecie ponad 7000 operacji wad serca u dzieci.

Kierując w latach 2007-2012 Kliniką Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu w Monachium oraz od 2013 r. do chwili obecnej Oddziałem Kardiochirurgii Dziecięcej w Munster wyasygnował specjalny program umożliwiający leczenie polskich pacjentów.

Dzięki swojemu zaangażowaniu w latach 2007 – 2013 zoperował w Niemczech ponad 400 dzieci z Polski, a jego ofiarność na rzecz ratowania chorych na serce dzieci – jak napisano w uzasadnieniu – jest najlepszą formą promocji polskiej medycyny za granicą.

LJX/Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>