ODPOWIEDZIALNA GOSPODARKA LASAMI ŚWIATA – międzynarodowa konferencja podsumowująca projekt „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”.

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć zaprasza na międzynarodową konferencję „Odpowiedzialna gospodarka lasami świata”, która odbędzie się 11.12.2013 w godz. 10.00-18.00 w Hotelu Europejskim w Krakowie. Podczas konferencji przedstawimy tematykę (nie)zrównoważonej produkcji i konsumpcji produktów związanych z lasami: drewna, papieru, artykułów spożywczych, ale też produktów, których wytwarzanie wiąże się szczególnie mocno z wylesianiem (np. monokulturowe uprawy palmy olejowej, soi i owoców tropikalnych). Przewidujemy prezentacje nt. zrównoważonych zamówień publicznych, EU Timber Regulation, certyfikatów takich jak FSC, PEFC, Rainforest Alliance, EU label, Fairtrade, Fair Wild i rolnictwo ekologiczne.

Spodziewamy się ok. 70 gości – przedstawicieli urzędów (Ministerstwo Środowiska, UZP), firm zajmujących się certyfikacją (Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, Nepcon, PEFC, FSC, DNV, SGS, Biocert, Bioekspert) i organizacji zajmujących się zrównoważoną gospodarką i odpowiedzialną konsumpcją w kraju i zagranicą (Centrum CSR, Instytut Globalnej Odpowiedzialności, Koalicja Sprawiedliwego Handlu, European Environmental Paper Network). Zapewniamy symultaniczne tłumaczenie wystąpień na j. polski.

Konferencja stanowi część trzyletniego projektu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier” realizowanego przez organizacje pozarządowe w Polsce, Włoszech, Rumunii, Hiszpanii i na Malcie dzięki wsparciu Komisji Europejskiej i dofinansowanego w Polsce przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W Polsce projekt ten jest częścią kampanii „Kupuj odpowiedzialnie”, która objęła dotąd takie tematy jak drewno, papier, zabawki, ubrania, elektronika.

Wstęp wolny.

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.ekonsument.pl/konferencja

Aby wziąć udział w konferencji proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30.11.2013.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Z poważaniem
Andrzej Żwawa
zb@eco.pl
603 363 721

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>