Od tygodnia nie mogę się wypróżnić! Jest to dla mnie duży problem! List od Grażyny.

Witam! mam 22lata i jestem studentką. Mam małą prośbę.
postaram się wyjaśnić o co mi chodzi oczywiście będę wdzięczna jeśli Pan Doktor odpisze ;) od półtora miesiąca pracuje w godzinach 9-17 i niestety odżywiam się bardzo na sucho rano biały chleb z dodatkami w ciągu dnia również a potem dopiero kolacja koło 18 i czasami jeszcze jedna koło 20. albo chleb biały albo to co było na obiad w domu.
i od tego czasu jak zaczęłam pracować mój organizm zaczął to źle znosić. Od tygodnia nie mogę się wypróżnić. i bardzo mi to przeszkadza.
zaczęłam już jeść chleb razowy i pije syrop „lactulosum” a dziś nawet kupiłam otręby pszenne prażone i jem je z serkiem.
Czemu o tym wszystkim Panu doktorowi piszę……
Ponieważ znalazłam w internecie Pana dane i że się Pan w tych tematach specjalizuje. Dlatego bardzo proszę o rady czy zmienić dietę i na jaką??? I co może pomóc w takich sytuacjach????
zawsze byłam szczupłą osobą a teraz mój brzuch jest gigantycznych rozmiarów. Nie mam pojęcia co mam zrobić. Przeszkadza mi ta sytuacja bardzo. Oczywiście rozumiem że Pan Doktor może nie znaleźć czasu aby odpisać ale będę bardzo bardzo wdzięczna. Mimo wszystko czekam na odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie: Grażyna.

Dziękuję za list i zaufanie! Po pierwsze należy dążyć do postawienia prawidłowej diagnozy dlaczego ma Pani zaparcia stolca? Mam za mało danych o stanie Pani zdrowia? Czy Pani jest Osobą wrażliwą? Bo wtedy można podejrzewać zespół jelita wrażliwego? Najlepiej byłoby się skontaktować z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu-  www.instytut-mikroekologii.pl – i wykonać dwa badania kału: KyberStatus i KyberMyk  Nie trzeba jechać do Poznania tylko poprosić w Instytucie o przysłanie zestawów do tych badań. Następnie otrzyma Pani na piśmie wynik badania,  propozycje odpowiedniej diety i terapii.  Z poważaniem: Jacek Roik, roik@roik.pl

Jedna myśl nt. „Od tygodnia nie mogę się wypróżnić! Jest to dla mnie duży problem! List od Grażyny.

  1. Witam. Mam 26lat i problem powiewasz od wczoraj nie moge sie wypróżnic,próbowałem wiele razy ale nic z tego,a przy tym mam ogromny ból i pieczenie odbytu. Dodam ze pilem duzo surowej wody.prosze o pomoc co moge zrobic aby móc sprawic zebym mogl oddac zalegający kał. Pozdrawiam.:-(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>