Od kilku tygodni mam katar. Wczoraj zauważyłem, że straciłem powonienie! List od Internauty.

Szanowny Panie Doktorze! Jestem praktycznie od 1 listopada mocno przeziębiony mam nieżyt górnych dróg oddechowych i przez cały czas uporczywy katar bylem dwukrotnie na zwolnieniu lekarskim i teraz znów mam je do końca roku. Nie mogę zwalczyć tego przeziębienia mimo regularnego zażywania lekarstw przepisanych przez lekarza. Wczoraj zauważyłem , że nie rozróżniam żadnych zapachów po prostu ich nie czuję i nie wiem czy jest to następstwem nie tylko przeziębienia a zażywaniem leków.

Leki przepisane przez lekarza to: Cefuroxim Stada 500 mg i Spasmo-Mucsolvan 0,02 mg. Mam astme i biore dodatkowo Formoterol Heksal w areozolu i kapsulkach.Czy ten brak powonienia jest nieodwracalny i spowodowany tylko chronicznym katarem czy sa jakies inne przyczyny. Czytalem Panski artykul jednak mnie nie uspokoil i mam skierowanie do laryngologa.Czy uważa Pan ,ze w tej sytuacji jest to potrzebne i czy proces powonienia mozna przywrocic farmakologicznie Mam 60 lat i nigdy nie mialem takich problemow. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz i życzę Spokojnych i Wesołych Świąt Bożonarodzeniowych.

z poważaniem R. N.

Szanowny Panie! Proponuję koniecznie odwiedzić Laryngologa, by pomógł zlikwidować przewlekły katar! A może zatoki oboczne nosa są „zajęte”? Jest duże prawdopodobieństwo, że tak może być. Stan zapalny z błony śluzowej nosa mógł się „przenieść” na śluzówkę zatok nosa. Obrzęk śluzówki w jamie nosowo- gardłowej może być przyczyną
utraty powonienia. Po wyleczeniu przewlekłego stanu zapalnego, za jakiś czas powonienie powinno wrócić do normy! Proszę mnie poinformować o przebiegu schorzenia, bo chciałbym Panu zaproponować naturalne środki wzmacniające odporność organizmu.
Dziękuję za życzenia i odwzajemniam się równie serdecznymi życzeniami świątecznymi i noworocznymi. Jacek Roik, roik@roik.pl , tel. 14, 655 84 49, (19.00- 21.00)

Jedna myśl nt. „Od kilku tygodni mam katar. Wczoraj zauważyłem, że straciłem powonienie! List od Internauty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>