Od dziecka choruję na atopowe zapalenie skóry!

Dzień dobry!
Panie doktorze zwracam się do Pana z prośbą o poradę i pomoc. Od dziecka choruję na atopowe zapalenie skóry. W dzieciństwie różnie to bywało ale uspokoiło się i niemal zupełnie wyciszyło kiedy byłam nastolatką, teraz mam 31 lat i nastąpiła remisja, Początkowo zaogniły się dłonie (do tego przywykłam) ale teraz wykwity pojawiły się w zgięciach łokciowych, szyi, wewnętrznej stronie ud i w zgięciach kolanowych a także na brzuchu. NA chwilę obecną moja skóra jest poza kontrolą i nie radzę sobie ze zmianami, które ciągle zdają się powiększać. W załączniku znajdzie Pan parę zdjęć. Nawilżanie i natłuszczanie skóry przynosi różne rezultaty ale na ogół dość marne, nie jestem w stanie wyliczyć środków które stosowałam ale najbardziej pozytywne zmiany następują po maściach sterydowych i np. Elidelu. Skóra w miejscach wykwitów nieustannie jest ściągnięta, sucha i swędząca, czasami tworzy się w tych miejscach zaogniony, „wrzący”, czerwony, swędzący placek. Po jakimś czasie uspokaja się, zaczyna się łuszczyć i znowu sytuacja się powtarza. Ograniczyłam jadłospis wykluczając z niego czekoladę, cytrusy, białko (ile się da), niewiele to pomaga. Nie wiem co mam robić i proszę o jakieś wskazówki, które pomogłyby poprawić stan mojej skóry. Z góry dziękuję za poświęcenie mojemu przypadkowi czasu i pomoc. Joanna.

Szanowna Pani!
Rozumiem Pani problem zdrowotny! Postaram się patrząc na Pani organizm w sposób holistyczny podpowiedzieć jakie kroki należy poczynić, aby Pani stan zdrowia uległ poprawie! Proponuję wykonać badanie kału w kierunku obecności w przewodzie pokarmowym drożdży i grzybów. Ponadto z zakresu medycyny komórkowej Dr Ratha ( www.dr-rath.com ) należy zastosować dwa poniższe produkty, szczególnie ważny jest składnik kwercetyna, która hamuje wydzielanie histaminy i zawarty jest w produkcie o nazwie: Dr. Rath’s Phytobiologicals. Jacek Roik, tel. 14 , 655 84 49 .

Vitacor Plus™
Program Podstawowy
Programem podstawowym dla wszystkich jest Vitacor Plus™, zawierający kombinację ponad 30 substancji niezbędnych do prawidłowej funkcji naszego ciała, takich jak: witaminy, minerały, aminokwasy i pierwiastki śladowe. Przy doborze składników wykorzystano ich współdziałanie – synergizm, dlatego Vitacor Plus™ jest podstawową formułą wspomagającą metabolizm komórkowy ludzkiego organizmu, jak również głównym źródłem bioenergii. Vitacor Plus™ służy do uzupełnienia dziennej diety dla każdej kobiety i każdego mężczyzny, w każdym przedziale wiekowym.
Zastosowanie
Vitacor Plus™ przeznaczony jest do wzbogacenia dziennej diety:
wspomaga procesy przemiany materii każdej komorki organizmu
jest źródłem bioenergii w procesach decydujących o kondycji fizycznej i psychicznej
usprawnia procesy niezbędne w budowie komórki
usprawnia procesy niezbędne w ochronie komórek przed niszczeniem
niezbędny do utrzymania zdrowych i stabilnych naczyń krwionośnych
pomaga w stabilności tkanki łącznej, stanowiącej podstawową strukturę kości i zębów
Sposób użycia
U dorosłych zaleca się przyjmowanie dziennej dawki Vitacor Plus™ wraz z posiłkami, popijając płynami. W ten sposób składniki odżywcze są optymalnie wchłaniane i ich ilość we krwi może być utrzymywana na równym poziomie w ciągu dnia.
Dawkowanie
dorośli:
3 x dziennie 1 tabletka
dzieci:
1 – 6 lat ½ – 1 tabl. dziennie
6 – 12 lat 1 – 1 ½ tabl. dziennie
2 – 15 lat 1 ½ – 2 tabl. dziennie
Opakowanie zawiera 90 tabletek
1 tabletka zawiera:
witamina C 200 mg
z tego palmitynian askorbylu 56,7 mg
witamina E 29,1 mg
witamina A (beta-karoten) 158,4 mcgRE
witamina B1 2,3 mg
witamina B2 4,3 mg
witamina B3 15 mg
witamina B5 13,3 mg
witamina B6 3,3 mg
witamina B12 6,7 mcg
witamina D3 1,1 mcg
kwas foliowy 30 mcg
biotyna 21,7 mcg
L-prolina 36,7 mg
L-lizyna 36,7 mg
L-karnityna 11,7 mg
L-arginina 13,3 mg
L-cysteina 11,7 mg
wapń 28,3 mg
magnez 13,3 mg
potas 6,7 mg
cynk 2,3 mg
mangan 433 mcg
miedź 110 mcg
selen 6,7 mcg
chrom 3,3 mcg
molibden 1,3 mcg
inozytol 11,7 mg
koenzym Q10 2,3 mg
fosfor 5 mg
piknogenol 2,3 mg
bioflawonoidy cytrusowe 33,3 mg
naturalny kompleks tokoferoli 7,3 mg
naturalny kompleks karotenoidow 16 mcg

Dr. Rath’s Phytobiologicals – Formuła Podstawowa
Formuła Podstawowa

Zawiera ważne, biologicznie aktywne substancje roślinne uzupełniające codzienną dietę. Naukowo opracowany skład programu uwzględnia synergistyczne działanie dla zdrowia każdego z indywidualnych ekstraktów roślinnych. Formuła ta wzbogaca dotychczasowy podstawowy zestaw komórkowych składników odżywczych o kolejne istotne dla zdrowia związki naturalne.
Zastosowanie

Dr. Rath’s Phytobiologicals przeznaczony jest do wzbogacania dziennej diety:

uzupełnia podstawowe zaopatrzenie w naturalne substancje roślinne niezbędne do ochrony komórek przed niszczeniem przez wolne rodniki, toksyny, czy patogeny
wspomaga utrzymanie optymalnej przemiany materii na poziomie komórkowym
synergia bioaktywnych ekstraktów roślinnych wpływa regulująco i wspomagająco na destrukcyjne procesy zapalne w organizmie
utrzymuje i kontroluje zdrowa funkcje komórek
wspomaga funkcję układu immunologicznego i sercowo-naczyniowego

Sposób użycia

U dorosłych zaleca się przyjmowanie dziennej dawki Dr. Rath’s Phytobiologicals wraz posiłkami, popijając płynami. W ten sposób składniki odżywcze są optymalnie wchłaniane i ich ilość we krwi może być utrzymywana na równym poziomie w ciągu dnia.
Dawkowanie

Dorośli
2 x dziennie 1 kapsułka
Dwie kapsułki zawierają:
Ekstrakt z zielonej herbaty (80% polifenole) 300 mg
Kurkumina (z korzenia kurkumy) 300 mg
Resveratrol (z rdestu japońskiego) 50 mg
Ekstrakt z roślin krzyżowych* 400 mg
Kwercetyna (z kwiatów japońskiego perełkowca) 400 mg

* liść kapusty, różyczka kalafiora, korzeń marchwi, liść brokuła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>