Oczyszczanie wód stojących z sinic przy pomocy technologii EM ! .

Woda w stawie, do którego systematycznie trafiał EM była klarowna a jego powierzchnia pozbawiona zanieczyszczeń, drugi staw bez EM był opanowany przez glony i zwyczajnie zapuszczony… więc…Pomysł na rozwiązanie jednego z największych problemów przyrodniczych na lubelszczyźnie zrodził się podczas…przeglądania archiwum fotograficznego w Greenlandzie w czasie wywiadu udzielanego redaktorowi „Dziennika Wschodniego”.
Zdjęcia przedstawiały stawy hodowlane w gospodarstwie rolniczym Pana Jana Marczakiewicza z Jaktorowa koło Grodziska Mazowieckiego.
Woda w stawie, do którego systematycznie trafiał EM była klarowna a jego powierzchnia pozbawiona zanieczyszczeń, drugi staw bez EM był opanowany przez glony i zwyczajnie zapuszczony… więc…
„Przepadnij sinico”
Mała firma z Puław ma rewolucyjny pomysł na oczyszczenie zalewu z sinic. Oto tytułu z „Dziennika Wschodniego” z 24 maja 2006 i fragment artykułu:

”W Zalewie Zemborzyckim koło Lublina co roku w lecie zakwitają sinice. Nie dość, że wydają bardzo silny, nieprzyjemny, zapach, to jeszcze są groźne dla skóry.
Dotychczas pracownicy Urzędu Miasta walczyli z sinicami na różne sposoby. Wypuszczali do zalewu szczupaki, które miały spowodować wyginięcie sinic. Stosowali też sztuczne wyspy z roślinami filtrującymi wodę. Bez skutku.
Tymczasem rozwiązaniem na sinice może być technologia EM. Polscy naukowcy na początku kręcili głowami. Ale dzisiaj mamy dowody na skuteczność naszych preparatów – opowiada Paweł Zajączkowski, właściciel firmy Greenland, produkującej w Polsce ten preparat.

Paweł Buczkowski „Dziennik Wschodni” 24 maj 2006
Podjęto już działania zmierzające do stworzenia projektu oczyszczania zalewu metodą EM. Partnerski projekt ma zrzeszać władze miejskie, gminy, szkoły, naukowców z Polski i Japonii oraz konsultantów EM.

/>

Artykuł pochodzi z czasopisma EMECHO/2006
Kontakt z redakcją: 32 287 40 35 lub 609 67 01 96

lek.med. Jacek Roik , jroik@manpol.net
tel.domowy:0-14,655-84-49
tel.do pracy:0-14,627-33-88
Moja Internetowa Poradnia Konsultacyjna.
www.jroik.manpol.net
Moja rozmowa w TVP Kraków z okazji Plebiscytu"Lekarz Roku 2005"
http://ww6.tvp.pl/3593,20060115291053.strona
Moja książka p.t."Choroby cywilizacyjne"
www.choroby-cywilizacyjne.zlotemysli.pl/profilaktyka.php
Wirtualne Targi Zdrowego Życia, Zdrowej Żywności i Produktów Naturalnych
www.jroik.manpol.net/wt
E-booki: www.zlotemysli.pl/profilaktyka,1/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>