O mnie

1Bratlinge

Nazywam się Jacek Roik, jestem lekarzem chorób wewnętrznych. Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Krakowie ukończylemw 1969 roku. W marcu 1984 roku napisałem list do prof.Juliana Aleksandrowicza w Krakowie z zapytaniem: czy jest sens organizować sklep ze zdrową żywnością w Tarnowie? Pracując jako lekarz pierwszego kontaktu zauważyłem, że ilośc wypisywanych recept dla Pacjentów nie przekłada się na Ich poprawę stanu zdrowia! Widzialem również moje recepty w koszu na śmieci obok Przychodni, gdzie wtedy pracowałem! Nie było najmniejszego sensu powielać ten styl leczenia i pisać tylko leki chemiczne! Postanowiłem wypisywać Moim Pacjentom recepty na zdrowy styl życia! Dlatego napisałem list do Autorytetu w tej dziedzinie jakim byl ś.p. prof. Julian Aleksandrowicz(zmarł w 1988 roku w Krakowie).

Otrzymałem natychmiastową odpowiedź od Profesora Juliana Aleksandrowicza, że jak najbardziej jest potrzeba zoragnizowania takiej placówki nie tylko w Tarnowie! Przeczytałem wiele książek, które napisał Profesor Julian Aleksandrowicz i Jego sposób myślenia o zdrowiu mnie przekonał i spowodował zmiany w moim postepowaniu jako lekarza ! Zacząłem zwracać uwagę na holistyczne podejście do zdrowia! A więc nie tylko leki ale odżywianie, środowisko w którym żyjemy i pracujemy, wreszcie higiena psychiczna oraz wysiłek fizyczny a przede wszystkim zdrowa żywność jaką codziennie spożywamy, ma znaczenie dla każdego z nas jeżeli chodzi o zdrowie!

Zrozumiałem ucząc się od Profesora Juliana Aleksandrowicza, że od Rolników czyli ?Lekarzy Ziemii? zależy w dużym stopniu nasze zdrowie! Stąd moje poszukiwanie zdrowej żywności w Polsce, stąd pomysł zorganizowania Wirtualnych Targów Zdrowej Żywności i Produktów Naturalnych! Jest to jakby przedłużenie ideii Targów Zdrowej Żywności, które po raz pierwszy odbyły się w Tarnowie w 1985 roku i są do tej pory najstarszą tego typu imprezą w Polsce! Takie Targi jako impreza handlowa trwają kilka dni,a o ZDROWIE trzeba dbać cały rok dzień w dzień! Staram się każdemu Pacjentowi z którym się stykam w codziennej praktyce przekazywać WIEDZĘ na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych. To zagadnienie uważam za najważniejszy cel mojej pracy! Można mieć dużo pieniędzy a mało wiedzy na temat jak być zdrowym i zmierzać ku chorobie,a gdy sytuacja jest odwrotna możemy być zdrowsi! Zapraszam do współpracy, bo zdrowie jest największym naszym skarbem!

Chętnię sie podzielę swoimi doświadczeniami, zobowiązuje mnie do tego pamięć o Profesorze Julianie Aleksandrowiczu , bo Jemu zawdzięczam zmianę mojego myślenia w trosce o zdrowie Moich Pacjentów! Lekarz – tak pisał Profesor Julian Aleksandrowicz- nie może zabrać swojej wiedzy ? do grobu? musi ją przekazywać Pacjentowi, dla jego dobra!

 

Mój tytuł: „Lekarz Roku 2005″ w Plebiscycie Czytelników „Gazety Krakowskiej” -  www.lekarz-roku.pl

 

roik_rath1Doktor Jacek Roik już od 30lat propaguje zdrową żywność i styl życia.W czasach kryzysu lat 80.organizował pierwsze w kraju targi zdrowej żywności.Teraz edukuje również przez internet.

Przeczytaj wywiad w „Gazecie Krakowskiej”

Rozmowa w Radio RDN na temat Tarnowskiego Hospicjum Domowego

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

%MINIFYHTMLcdab9df0c6c9f87508126769b0a4af209%

25 lat mojej działalności na rzecz zdrowej żywności- rozmowa w Diecezjalnym Radio RDN Małopolska w Tarnowie.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

%MINIFYHTMLcdab9df0c6c9f87508126769b0a4af2010%

 

Moje koncerty charytatywne na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego.

 

Red. Zygmunt Szych z ?Nowego Tygodnika? wspomina początki mojej działalności na rzecz zdrowej żywności. W 1984 r. jako pierwszy Dziennikarz w Polsce pisał na ten temat!

O tym, jak spaprano piękną ideę. Tarnów mógłby być jedynym, liczącym się w kraju Centrum Targów Zdrowej Żywności. Ale nie jest, i nie wiadomo, komu tak naprawdę to zawdzięczamy?

Doktor Roik. Historia haniebnego zaniechania! Na szczęście, jest to tylko tytuł książki opisującej moje 25-letnie starania o zdrową żywność, nie tylko w Tarnowie!

Po otrzymaniu statuetki ?Dobry dla Innych? rozmowa w Magazynie Katolickim Małopolskiej Telewizji Kablowej w Tarnowie.

Otrzymałem nagrodę ?Zielony Bakcyl? przyznaną przez Kapitułę Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Środowiska Naturalnego

Relacja filmowa z okazji 25-lecia mojej działalności na rzecz zdrowej żywności, zdrowego stylu życia i profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

?Uwaga! Człowiek?: Jacek Roik. 23.06.09 r. godz. 22.10, audycja na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska

Doktor Jacek Roik ? propagator zdrowej żywności. Audycja z cyklu ?Uwaga, człowiek?- na stronie Portalu InTARnet?

Tarnowska Artystyczna Konfraternia

 

Po pobraniu książki proszę Internautów o wsparcie dowolną kwotą Tarnowskiego Hospicjum Domowego, ul.Krakowska 41, 33-100 Tarnów, tel.(14) 692-80-19,
Nr konta: 65 1240 1910 1111 0010 0544 1276

2 myśli nt. „O mnie

  1. Jestem bardzo sceptyczna i ostrozna bo mozna dzisiaj latwo zostac oszukanym chociaz popieram zdrowe zywienie wolalabym najpierw zapoznac sie z informacjami typu ksiazki itp jestem otwarta na tego typu informacje dzieki z powazaniem

  2. Zdrowe jedzenie zdrowy tryb życia to w dzisiejszych czasach rarytas. Ale starajmy się z tego korzystać w ilość nie ograniczonej i nie bądźmy sceptyczni jak nie spróbujemy to się nie dowiemy. Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>