„Nowy Tygodnik” informuje o książce odsłaniającej kulisy mojej drogi ku zdrowej żywności w latach 1984- 2009!

?Doktor Roik. Historia Haniebnego Zaniechania?. W maju- niezwykła książka. Tarnowski lekarz pierwszego kontaktu dr Jacek Roik to człowiek- legenda. Przed laty doprowadził do powstania w tym mieście Targów Zdrowej Żywności- pierwszego i jedynego wówczas w Polsce tego rodzaju przedsięwzięcia. Tu także, z jego inspiracji, założony został sklep ze zdrową żywnością-a wszystko to w czasach, gdy daleko jeszcze było to wszechwładnej, obecnie panującej(chwalebnej!) mody na zdrowy sposób odżywiania się.
Targi rozwijały się bardzo szybko, z roku na rok przybywało wystawców z kraju i zagranicy, a dr Roik rozsławiał miasto na cały kraj.
Ta wspaniała idea z czasem jednak uległa deprecjacji. Zamieniono ja w zwykłe, komercyjne targi, imprezę bylejaką, na której oferowano niemal wszystko, o szyldzie zdrowej żywności stopniowo zapominając. W końcu impreza zniknęła z tarnowskiego pejzażu i przeniesiona została, już jako prywatna inicjatywa, do Dębicy.

-A mógł być Tarnów jedynym w Polsce miejscem, gdzie dotąd takie targi miałyby prawo obywatelstwa- twierdzi dziś dr Roik- mieliśmy w planie min . budowę hali targowej- stałego centrum targowego. Niestety, ówczesne władze ni wykazały należytego zainteresowania inicjatywą. Zresztą, kulisy są bardziej złożone i frapujące?
I właśnie o tych niezwykłych kulisach, o tym jak spaprano wspaniałą ideę mówić ma książka pt.? Doktor Roik. Historia haniebnego zaniechania?. Bohater wywiadu- rzeki zamierza tam ujawnić sensacyjne nierzadko, a nikomu nieznane kulisy powstania targów, ich rozwoju a potem upadku. Publikacja , zapowiadana już teraz przed dr Roik na jego stronie internetowej, ukazać się ma w maju.

Zygmunt Szych, www.NowyTygodnik.com – kontakt do Dziennikarza, który jak pierwszy napisał na łamach „Dziennika Polskiego”  w 1984 roku informację o moich zamiarach zorganizowania w Tarnowie sklepu ze zdrową żywnościa .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>