Nowy projekt ustawy o nasiennictwie bez GMO .

Ministerstwo rolnictwa przedstawiło nowy projekt ustawy o nasiennictwie. Tym razem bez zapisów o GMO, które w poprzednim projekcie zostały zawetowane przez prezydenta – informuje serwis farmer.pl.
Uchwalona przez Sejm RP w dniu 1 lipca 2011 r. ustawa o nasiennictwie została zawetowana przez Bronisława Komorowskiego z powodu niezgodności z prawem Unii Europejskiej, dlatego też konieczne było opracowanie nowego projektu ustawy przez Ministerstwo Rolnictwa.
Nowy projekt nie zawiera przepisów związanych z GMO, które były przedmiotem veta prezydenta RP, natomiast w pozostałym zakresie projekt ustawy jest tożsamy z tekstem ustawy o nasiennictwie uchwalonej przez Sejm 1 lipca.

Projekt Ministerstwa Rolnictwa nie zawiera przepisu dotyczącego możliwości rejestracji odmian transgenicznych w Polsce.

Obecnie projekt ustawy został przesłany do konsultacji społecznych. Koszt wydatków na realizację zadań wynikających z obowiązującej ustawy wynosi około 55 165 tys. zł.

www.farmer.pl , www.portalspozywczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>