Nowy mikroskop dla neurochirurgii w Opolu.

Za 2-3 tygodnie do Oddziału Neurochirurgii Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu trafi nowy mikroskop śródoperacyny. Stary mikroskop przepracował w szpitalu już 20 lat, umożliwiając przeprowadzenie w tym czasie 15 tys. operacji. „Jesteśmy zadowoleni z rozstrzygniętego przetargu. Pierwotnie zakładaliśmy, że nowy sprzęt może kosztować nawet 1,5 mln zł. Na szczęście w przetargu udało się osiągnąć 979 tys. zł, dzięki czemu możemy kupić mikroskop znacznie taniej. Wyrób jest porządny i mamy nadzieję, że będzie nam służył równie długo” – powiedział PAP dyrektor Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu Marek Piskozub. Mikroskop śródoperacyjny to urządzenie, które jest niezbędne do przeprowadzania zabiegów neurochirurgicznych. Zdarzało się, że stary mikroskop szwankował podczas operacji. Po wykonanym w maju ubiegłego roku przeglądzie warunkowo dopuszczono je użytku. Opolski szpital miał jak najszybciej naprawić jeden z opadających okularów mikroskopu.

Urządzenie wysłano do naprawy do Niemiec w sierpniu ub.r. Jego renowacja trwała trzy tygodnie. W tym czasie oddział, by nie wstrzymywać planowych operacji, musiał korzystać z wydzierżawionego sprzętu.

„Teraz czekamy tylko na sfinalizowanie umowy. Mikroskop powinien do nas dotrzeć w ciągu 2-3 tygodni” – dodał Piskozub.

Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu ma 16 oddziałów i dysponuje ok. 600 łóżkami dla pacjentów. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>