Nowa generacja implantów słuchowych dla najmłodszych dzieci.

Wieloletnie doświadczenie oraz wyniki, jakie przedstawił prof. Henryk Skarżyński na Europejskiej Konferencji Implantów Słuchowych w Warszawie (maj 2009) oraz jako jedyny przedstawiciel z Polski na: Światowym Zjeździe Otolaryngologów (IFOS) w Sao Paulo (Brazylia, czerwiec 2009), Amerykańskim Kongresie Implantów Słuchowych w Seattle (USA, czerwiec 2009) i Europejskim Kongresie Audiologicznym (EFAS) na Teneryfie (Hiszpania, czerwiec 2009) – zaowocowały przejęciem inicjatywy we wdrożeniu nowej generacji implantów. To ogromne europejskie wyróżnienie w tym środowisku. Premiera europejska ma miejsce tylko w trzech ośrodkach: w Hiszpanii (Pampeluna), Niemczech (Freiburg) oraz w Polsce – Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach. Wyniki operacji z tych ośrodków zostaną przedstawione przez trzech otochirurgów – prof. Henryka Skarżyńskiego (dotychczas przeprowadził najwięcej w świecie operacji poprawiających słuch), prof. Rolanda Lasziga (Niemcy) i prof. Manuela Merique (Hiszpania) na Międzynarodowej Konferencji 3 września 2009 r. w Londynie. Rozpocznie to proces upowszechniania tej generacji implantów w Europie.

W dniu jutrzejszym, współpremiera europejska będzie miała miejsce w MCSM w Kajetanach. Zoperowani zostaną trzej pacjenci. Będzie możliwość obserwacji sesji operacyjnej przez internet na stronie http://www.ifps.org.pl/nowageneracja oraz na salach konferencyjnych Centrum. Sesja będzie komentowana w języku polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim.

Nowa generacja implantów jest szczególnie dedykowana najmłodszym dzieciom. Urządzenie zostało znacznie zminiaturyzowane. Zatem można będzie je wszczepiać jeszcze młodszym niż dotychczas dzieciom zwłaszcza z głuchotą wrodzoną, co znacznie usprawni proces rozwoju słuchowego dziecka, proces rozwoju mowy i opanowanie języka. Takie podejście terapeutyczne powinno zapewnić swobodny kontakt językowy zoperowanym dzieciom z otoczeniem już w wieku przedszkolnym, tym samym na dalszy efektywny rozwój ogólny dziecka na poziomie słyszących rówieśników.

Premierowe operacje wszczepienia implantów słuchowych nowej generacji odbędą się 29 lipca br. w godz. 10.00-13.00 w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy, ul. Mokra 17 w Kajetanach.

Dodatkowe informacje:
Renata Korneluk
tel. kom. +48 501 768 198

Źródło informacji: Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>