Nie bójmy sie raka płuc! Wykonujmy regularnie badania płuc!

Szanowni Państwo,
istnieje wiele powodów, dla których nie wykonujemy regularnie kontrolnych badań płuc, ale najczęstszym z nich jest strach przed diagnozą: nowotwór. Tymczasem rak płuca jest najczęściej występującym nowotworem w Polsce – każdego roku jest diagnozowany u około 21 tysięcy osób, a większość przypadków choroby jest wciąż rozpoznawana dopiero w zaawansowanym stadium, gdy rak nie może już zostać usunięty chirurgicznie.

Laura Łącz, Magdalena Stużyńska, Grzegorz Małecki, dr n. med. Tomasz Grodzki oraz Renata Błochowiak w ramach rozpoczynającej się w listopadzie kampanii edukacyjnej ?Trzeba wiedzieć, żeby zwyciężyć!?, przekonywać będą do przyjęcia odpowiedzialnej postawy wobec własnego zdrowia. Plakaty z przesłaniem ambasadorów kampanii trafią na początku listopada do 11 tys. firm w całej Polsce, mediów i ośrodków leczenia. W listopadzie w internecie uruchomiona będzie specjalna strona www.listopad.rakpluca.info.

Program edukacyjny organizowany jest w ramach Listopada – Światowego Miesiąca Świadomości Raka Płuca przez Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca oddział Szczecin oraz firmę Roche Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>