Naukowcy: niektóre dolegliwości można leczyć prądem.

Uczeni z portugalskiego Uniwersytetu w Aveiro zamierzają leczyć choroby energią elektryczną. Opracowywane przez niż izolatory elektryczne miałyby usuwać dolegliwości dzięki zastosowaniu efektu polaryzacji.
Jak poinformował prof. Andrei Kholkin, wykładowca na Universidade de Aveiro, rozpoczęte w minionym roku prace nad przyjaznymi dla ludzkiego ciała dielektrykami, czyli izolatorami elektrycznymi, zmierzają już ku końcowi.
- Udało nam się odkryć ich obecność w glicynie, najprostszym z aminokwasów występujących w białku – ujawnił prof. Kholkin, koordynator prac badawczych na portugalskim uniwersytecie.
Według badaczy z Aveiro, odkryta właściwość glicyny może pomóc w zaprogramowaniu implantów, które zostałyby wszczepione w chore miejsca organizmu. Dzięki działaniu na nie polem magnetycznym możliwe stałoby się odpowiednie dozowanie leków znajdujących się w implancie.

Izolatory elektryczne były dotychczas kojarzone z materiałami syntetycznymi i nieorganicznymi. Wykorzystywano je szczególnie do produkcji pamięci komputerowej oraz systemów magazynowania danych.

Wraz z odkryciem w 2011 r. dielektryków w cząsteczkach biologicznych rozpoczęto w portugalskim Aveiro oraz kilku amerykańskich uczelniach prace nad rozwojem nowego sprzętu bioelektronicznego.

PAP / Rynek Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>