Naprotechnologia szansą dla niepłodnych małżeństw.

Naprotechnologia jest szansą dla niepłodnych małżeństw ? podkreślali uczestnicy konferencji prasowej zorganizowanej 17 czerwca w Warszawie. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele Fundacji Instytutu Leczenia Niepłodności Małżeńskiej im. Jana Pawła II z Lublina.  Jak powiedział podczas spotkania abp Henryk Hoser, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. bioetycznych, bezpłodność stała się dziś zjawiskiem egzystencjalnym. Mała jest również wiedza na temat samej naprotechnologii.

?Naprotechnologia to rzecz nowa i w związku z tym ośrodków tego sposobu podejścia do problemu niepłodności małżeńskiej i ludzkiej jest stosunkowo niewiele w porównaniu z innymi ośrodkami, które działają w zupełnie, nawet radykalnie różny sposób, uciekając się do reprodukcji zastępczej, pozaustrojowej? ? powiedział abp Hoser.

Lubelska Fundacja pragnie podjąć prace związane z utworzeniem ośrodka leczenia i profilaktyki niepłodności oraz prowadzić szkolenia w zakresie naprotechnologii.

Warto dodać, że technika ta, w odróżnieniu od zapłodnienia pozaustrojowego in vitro, jest naturalną metodą diagnostyki i leczenia niepłodności.

R. Łączny, kai

Biuletyn Radia Watykańskiego jest rozsyłany gratis na adresy abonentów. Jak dokonać prenumeraty lub jak z niej zrezygnować informujemy na stronie www.radiovaticana.org/polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>