Nano-Srebro koloidalne ! .

To naturalny i delikatny środek antybakteryjny, a przy tym niezwykle skuteczny. Niszczy ponad 650 różnych bakterii, podczas gdy antybiotyk nie więcej niż 10. Poza tym nie ma negatywnych efektów ubocznych, takich jak np. osłabienie organizmu i nie wchodzi w interakcje z innymi lekami…….Prawdziwe nano-srebro koloidalne jest najrzadziej spotykanym typem srebra koloidalnego znajdującego się na rynku. Wynika to ze złożonego procesu produkcyjnego i wysokich kosztów produkcji. Jakie właściwości ma nasze nano-srebro koloidalne: likwiduje bakterie powodujące rozkład potu i tym samym likwiduje jego nieprzyjemny zapach, służy jako ochrona przed pleśniami, grzybami i jednocześnie pomaga je usuwać, jest nietoksyczne, nie podrażnia i nie wywołuje reakcji alergicznych. Jest nieinwazyjne (z wyłączeniem osób uczulonych na srebro), bezwonne – ważne dla osób uczulonych na zapachy, czyste chemicznie, nie wywołuje podrażnień – nożna go używać do likwidacji w pomieszczeniach roztoczy, wlewając je do nawilżaczy, lub nawet odparowywać je gotując. Nasze nano-cząsteczki są tak małe, że unoszą się z gorącą parą wodną, nie wywołuje pieczenia skóry – zalecane do pielęgnacji twarzy i ciała osób wrażliwych na uczulenia i alergie.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż używany przez człowieka nasz produkt, nie tworzy groźnych dla życia azotanów, azotynów, oraz chlorków. Nasze niechemiczne nano-srebro koloidalne nie ciemnieje pod wpływem działania światła, czyli nie utlenia się. Jest to bardzo ważny dowód na chemiczną odporność naszych nano-koloidów. Przy zastosowaniu naszego niechemicznego nano-srebra koloidalnego, nie istnieje zagrożenie zachorowaniem na srebrzycę.
Nano-srebro koloidalne jako suplement diety
•          Nano-srebro koloidalne doskonale sprawdza się jako suplement diety, gdyż uzupełnia niedobór tego szlachetnego pierwiastka w naszym organiźmie, działa jak naturalny antybiotyk, a przy tym nie powoduje osłabienia organizmu. Przyspiesza gojenie się uszkodzonych tkanek. To naturalny i delikatny środek antybakteryjny, a przy tym niezwykle skuteczny.
 Ponadto można je używać: do dezynfekcji środków opatrunkowych,  dodawać do soli fizjologicznej, stosować pod postacią lodu, a rozmrożone zachowuje właściwości biobójcze, do leczenia oparzeń.

 

64 myśli nt. „Nano-Srebro koloidalne ! .

 1. „zdzisuaw” ma rację, też ;-) np. w lodówkach, różnych pojemnikach etc., mamy „pokrycie” nanosrebrem i to działa, ponieważ srebro z reguły jest bakteriozabójcze, tak samo, a nawet zdecydowanie lepiej w pewnych warunkach zadziała folia (podobna do alumniowej) zrobiona ze srebra, dam przykład: łatwo psująca się kanapka w ciepłym, wilgotnym pomieszczeniu najkrócej wytrzyma bez opakowania, znacznie dłużej wytrzyma opakowana w materiał „powleczony” nano srebrem, ale zdecydowanie najdłużej wytrzyma owinięta folią z czystego, pełnego 100% srebra. Oczywiście nanosrebro łatwiej i głębiej zaaplikować w różne struktury, jest go mniej niż folii więc taniej, jest też niewidoczne… chyba nikt nie chodziłby w skarpetach, albo w blużce z podkładem folii, a z nanosrebrem są…

  Osobiście robiłem eksperymenty z jedenastoma produktami: plasterek cytryny, pomidora, sera, szynki, mięsa, chleba, mleko etc., i trzymałem to w zamkniętych pojemnikach (przezroczystych): 1 bez dodatków; 2 z nanosrebrem; 3 pojemnik, a banany produkt jeszcze dodatkowo częściowo w folii ze srebra jednak odsłonięte z góry…. i obserwowałem to przez 2 miesiące, każdy produkt był w kilku pojemnikach i też seriami je otwierałem, np. po tygodniu jedna seria.. po dwóch etc., i badałem na wszelkie możliwe sposoby, również pod mikroskopem. Napiszę tylko, że mleko w pojemniku z folią ze srebra i z niewielką domieszką srebra koloidalnego domowej roboty było zdatne do picia i smaczne. Produkty były przechowywane w ciemnym miejscu (łatwiej się psują) i w temperaturze ok 20-22 stopnie.

  Nie muszę dodawać, że w pojemnikach „bez srebra” wszystko popsuło się bardzo szybko, a z biegiem tygodni wyglądało okropnie, że o zpachu np sera, serka topionego, mleka nie wspomnę. Pijemniczków miałem 77 sztuk i otwieranie rozłożyłem na 7 etapów w okresie dwumiesięcznym.

  Jeszcze jedno: koloid srebrny, nanosrebro zabijają WSZYSTKIE bakterie, czasem tzw „dobre, nawet bardzo dobre”" w określonych warunkach stają się zabójcze, radzę o tym też pamiętać.

  Wyrzuciłem to wszystko jednym tchem, więc nie dziwcie się błędom, poza tym przeciętny gimnazjalista jest na pewno lepszy oz polskiego niż ja…

  Robię srebro koloidalne, na pewno zrobić łatwiej niż ugotować jajko na miękko..

 2. jeszcze do „zdzisuaw” opatrunki podczas wojny nie były z nanosrebrem (nie było jeszcze tej nowości), a działały! …poza tym przyłożysz do ropiejącej rany sztabkę srebra na kilka dni to nawet lepiej zadziała. Przyznaję, że zagalopowałem się z tą „martwością” srebra fizycznego. Jednak od setek lat, a nawet tysięcy (??) znane jest srebro jonowe i ono zawsze działało nawet w bardzo skromnej zawartości, ponieważ srebrny dzban z wodą nie wytwarza nanosrebra w fizycznej postaci, a srebro jonowe… ten argument to tak na chłopski rozum.
  Dlaczego? Proste, jak potrzymałem wodę destylowaną (martwą) w szklanem dzbanie z 20 monetami 1 uncjowymi ze srebra to miernik wskazywał dosyć duży opór, a w „świeżej” wodzie destylowanej ZERO, czyli sądzę, że to były jony srebra, a nie fizyczne cząsteczki (jak „zmielone” srebro)…

  Jak napisałem wyżej: „obecnie wiele firm – dzięki możliwościom zaawansowanej techniki niedostępnej dla szaraczków – produkuje nanosrebro w butelkach upierając się, że najlepsze, że tylko to jest bezpieczne i działa.. BZDURA, jest gorsze do spożycia (no chyba że do lodówek, ubikacji)… drodzy producenci ludzkość używa srebra koloidalnego od tysięcy lat i tmto – chociaż słabiutki roztwór – się spełniło i działało, w Wasz jest tylko komercyjny bełkot… oczywiście możecie sobie kupić naukowców, profesorów medycyny, którzy za pieniądze potwierdzą wasze bzdury!!!
  Parafrazując żartobliwie, duże firmy po prostu mają lepsze młynki do mielenia srebra ;-) ale produkt jest do du-y …i jeszcze trzeba słono płacić, no ale biedzczki za coś muszą kupić te ekspertyzy mówiące o wyższości ich produktu.

  Znam trochę życie i powiem wam ilu „dilerów firmowych” odwiedza gabinety lekarskie, aby zpisywali to i to, a w nagrodę np „konferencja tygodniowe a Sztokolmie” :-)… pięlęgniarki dostają max długopisy z nadrukiem leku, albo karteczki samoprzylepne ;-) Jeszcze trochę to np tabletki placebo, ale z bogatej firmy będą przepisywane na wszystkie możliwe schorzenia… moi drodzy dbajcie o zdrowie i unikajcie lekarzy jak długo się da, a jak się nie da to i tak umrzecie, czy to biegając do lekarzy lub siedząc w domu – ja sam leczę sę czosnkiem, jagodami, miodem etc., odkazić można się spirytusem – no, no mam na myśli „natrzeć się i pod pierzynę” jak ktoś ma ;-)

  Może (raczej na pewno) się nie wyraziłem jasno, ale miałem na myśli wewnętrzne działanie koloidu srebra, było nie było nanosrebro to fizyczny metal, taka bardzo drobno „zmielona mąka” jak to się może ‚odpychać” w wodzie? Nie ma przecież – jak jonowe srebro – reaktywności , co przytomnie zauważył kolega…

 3. Irenko, spróbuj MYCOSPOR płyn, żel, szampon, proszek, krem – ten lek jest pod wieloma postaciami, ale irygacja najlepsza w tym przypadku. Poprosisz to aptekarka da bez recepty… chociaż moja znajoma zastosowała Laticort krem krem i pomogło… ludzie kombinują i to całkiem skutecznie.

 4. …. czytam sobie Wasze wpisy na tym forum i wydaje mi się , że przede wszystkim przy tym srebrze należy zwrócić uwagę na to w jaki sposób jest ono robione – czyli jaką metodą – pewno zapytacie dlaczego ?
  – a dlatego , że metoda produkcji powie nam o tym , czy jest to czyste srebro , czy tez nie – co nie jest bez znaczenia , jak juz tutaj ktos slusznie zauważył … ( sole są niepozadane )
  - po drugie metodologia produkcji powie nam o kształcie i rozmiarze tychze czastek , co ma kapitalne znaczenie dla problemów , które nas nurtują … – nie bez znaczenia bedzie przedział i matrycowosc , czyli powtarzalnosc czastek …
  - czastki ktore produkuje sie chemicznie , czy tez metoda elektrolizy , sa klastralne , czyli w postaci klastrów – co z kolei wyklucza zachowanie matrycowosci w przedziale 5 – 15 nano , gdzie srebro jest najbardziej „agresywne” w stosunku do drobnoustrojów …
  - kapitalne znaczenie , jeszcze raz powtarzam ma sama forma /ksztalt/ czasteczki , ma to wplyw na jej potencjał nie tylko jezeli chodzi o jej ładunek elektryczy , ale tez ma wpływ na jej potencjał do jej przemieszczania się w naszym organiźmie … , co z kolei ma wpływ na jej skuteczność i szybkosc dzialania …

  Mialem osobista przyjemnosc wypróbowac jony srebra które miały kształt micelarny (czasteczka ksztaltem przypomina wirus grypy ) w koncentracji 1000 ppm i przedziale 5 – 20 nano – to była „bomba atomowa” !! na anginę ropną ostatniegio stadium ( brak mozliwosci polykania nawet śliny) , ktorej sie nabawilem
  - od momentu spozycia moj koszmar trwal 12 godzin – nie do uwierzenia !!!
  - później wykorzystałem to do rany na sopie , która nie goiła się przez miesiac , po zroszeniu tym preparatem zagoilo sie w ciagu 70 godzin – juz odpadał strup ….

  W zwiazku z tym , że jestem człowiekiem ciekawym – to zacząłem drążyć temat – skąd bierze się ta kosmiczna skuteczność – i postanowiłem się tą wiedzą z Wami podzielić )))) – jony pochodziły z wojskowego laboratorium … – dalej bez komentarza

 5. Proszę o podanie linka do strony, gdzie można kupić srebro koloidalne ale to najlepsze. Zgłupiałem już…jedni piszą to drudzy tamto.

 6. witam.a czy moze ktoś się wypowiedzieć na temat srebra monokoloidalnego AG 123 czy faktycznie jest lepsze niż nano- jak twierdzi producent?czy można go stosować doustnie chociaż jest sprzedawany jako kosmetyk do stosowania zewnętrznego?Pytam ponieważ słyszałam o takich zaleceniach?

 7. Naukowcy!!! Kłócicie i przekomarzacie takie srebro lepsze inne gorsze, a ludzie proszą podajcie w końcu link do stronki naa której bedzie mozna zamówic i kupić to srebro. Ja wiem, dla niektórych na pewno łatwiej zrobić srebro w domu do picia, niż ugotować jajko na miekko, niestety dla mnie dużo łatwiej ugotować to jajko, więc proszę podajcie gdzie mam kupić to dobre srebro, ja bełkotu naukowego i chemicznego kompletnie nie rozumiem, jestem tu laikiem do potegi n-tej, proszę o ten link, bo patrzyłam w necie i linków do kupienia srebra jest milion:P, [pozdrawiam]

 8. Elektrosrebro:
  Jedną z najpowszechniej propagowanych metod wytworzenia roztworu srebra, jest przeprowadzenie elektrolizy wody z użyciem drutów srebrnych jako elektrod:

  Wkładamy druty do szklanki wody destylowanej. Ja swoją kupuję w supermarkecie. Włączamy prąd, mieszamy minimum co minutę, lepiej częściej. Od czasu do czasu, najlepiej przed każdą świeżą szklanką nastawu, należy usunąć (np. chusteczką higieniczną) czarny nalot (tlenek srebra) jaki pojawia się na elektrodach, by uniknąć czarnych strzępów w gotowym produkcie. Mieszanie jest ważne dla rozbijania cząsteczek i lepszej jakości koloidu. Gdy woda robi się odrobinkę złotawa (po ok 15-30 min?), przerywamy proces, notujemy czas i temperaturę, zlewamy roztwór do ciemnej bursztynowej buteleczki, srebro koloidalne jest gotowe.[6]

  W ten sposób rzeczywiście otrzymamy roztwór srebra. Roztwór. Nie koloid.
  Podczas elektrolizy zachodzą takie same procesy jak w reakcjach utleniania i redukcji, tyle tylko że elektronodawcą i elektronobiorcą jest drut pod napięciem. Gdy metal używany na elektrody jest niereaktywny, zasadniczo nie ulega tym reakcjom i procesy zachodzą jedynie w roztworze. Jednak w tym przypadku srebro ulega, choć w małym stopniu, reakcjom.
  Na anodzie zachodzi utlenienie. Z atomów srebra zabierane są elektrony i powstają kationy. Część srebra osadzi się z powrotem na katodzie, część natomiast ulegnie utlenieniu pod wpływem wydzielającego się na anodzie tlenu (wszakże reakcję przeprowadzamy w wodzie) do czarnego tlenku. To on zapewne nadaje z czasem roztworowi lekkie zabarwienie. Tak więc otrzymujemy „czyste jony srebra w czystej wodzie” natomiast koloidu nie. Nie wiem zresztą jak prąd miałby wyrwać z metalu jakieś cząstki, a to by musiało zachodzić abyśmy otrzymali koloid.

  Jest owszem, pewna metoda, pozwalająca to zrobić, ale wymaga bardziej agresywnych działań.
  W metodzie Brediga dwie pałeczki metalu są stykane i rozdzielane, aby wytworzyć łuk elektryczny przy wysokim napięciu. Odbywa się to pod wodą, więc pary metalu, który odparował w wysokiej temperaturze, ulegają schłodzeniu tworząc drobne cząstki. Odpowiednio dobierając parametry można w ten sposób otrzymać koloidy wielu metali. Natomiast w powyższej metodzie taki proces nie zachodzi.

 9. Ciekawe…jak więc producenci pozyskują to srebro koloidalne? Dziękuję za te wyjaśnienia nie jestem dobra z chemii ale troszkę zrozumiałam.Mój syn(16lat) ma anginę i bierze srebro Ag 100 co można jeszcze zrobić żeby znów nie przyjmować antybiotyków?Mamy tylko ag100 z apteki czy płukać tym gardło?pzdr.E

 10. Srebro koloidalne można kupić w prawie każdej aptece i to od dawna za 25-27 zł. butelka. Można zrobić sobie samemu w bardzo prosty sposób.

 11. Panie „dr Gregor” wyguglałem 2 znane przypadki srebrzycy wywołane srebrem wielocz. i info, że nano nigdy nie miało złych efektów. Oczywiste mi się wydaje że mniejsze cząsteczki przenikają głębiej jak przez gąbkę i nie kumuluje się, metoda wytworzenia takiego prodyktu jest banalna, cząsteczki są w postaci jonów, wielocząsteczkowe jest zawiesiną srebra w „żelatynie” dzięki czemu metal nie opadnie na dno, plusem tego srebra jest niewrażliwość na światło.

  Trudno wyobrazić sobie kształt czegoś czego nigdy nie widziały oczy, jak mi wiadomo, wirusy nigdy nie zostały zaobserwowane, a jedynie ich obecność określa się po mutacji komórek nimi wywołanych, w necie są nie fotografie tylko wyobrazenie wirusow, takie informacje znalazłem w 30 minut w internecie, wiem że jest tam masa sprzecznych informacji, chciałbym się zdecydować teraz na srebro koloidalne i nie wiem które wybrać, szczerze dziękuję wszystkim którzy podeślą jakieś jeszcze jakieś linki o srebrze i pozdrawiam zaciekawionych tematem :D

 12. Wojskowa Akademia Techniczna do testów i badań korzysta ze srebra o postaci nano cząstek o stężeniu 50ppm, z przedziału 1-15 nm, które kupuje w Ecolevel Sp. z o.o. To jest jedno z najlepszych, najczystszych i aktywnych na drobnoustroje postaci nano cząstek srebra w Polsce! Potwierdzić może Pan prof.dr zw.T Czujkowski z katedry materiałoznawstwa. :) Pozdrawiam.

 13. Tylko nieliczni, mający trochę wiedzy w tym temacie rozróżniają, że „srebro koloidalne” występują w dwóch postaciach o zupełnie innych właściwościach, na tyle różnych, że trzeba to wyjaśnić.

  Zgodnie z definicją, koloid to niejednorodna mieszanina tworząca układ dwóch substancji, gdzie jedna jest rozproszona w drugiej. Jednak bardzo niewiele osób zauważa, że „srebro koloidalne” występuje w postaci jonowej i niejonowej. Obie formy występują jako „srebro koloidalne”, ale powstają zupełnie inaczej i mają zupełnie inne właściwości.

  Srebro jonowe uzyskujemy w sposób prosty metodą elektrolizy i jest to postać chemiczna srebra,która w łatwy sposób może reagować z tymi związkami które są w naszym organizmie, tworząc niebezpieczne dla nas trucizny (np.chlorki srebra), przy małej skali, nawet tego nie zauważymy, przy większej, mogą być kłopoty. Brak jest tutaj kontroli nad wielkością poszczególnych jonów srebra, co też jest bardzo istotne ze względu na możliwość ich przenikania do poszczególnych komórek, a nie wiemy jeszcze, jakie są tego konsekwencje. Łatwo takie „srebro koloidalne” rozpoznać, bo jest całkowicie bezbarwne, takie jak woda, sprzedaje je wiele firmy, korzystając z naszej naiwności.

  Natomiast „srebro koloidalne” niejonowe (bardziej właściwe określenie to „nanosrebro”) powstaje w sposób mechaniczny i jest ściśle związane z dziedziną, która nosi nazwę „nanotechnologia”, bo dzięki niej powstało. Są to metaliczne kawałeczki srebra o wielkości nano, ( bezpieczna wielkość, powinna wynosić powyżej 2 – 3 nm), rozdrobnione mechanicznie o wszystkich tych właściwościach pozytywnych, które im się przypisuje. Wygląda trochę jak herbata, czym większy koncentrat, tym jest ciemniejsze.

  Oczywiste jest, że jedno i drugie srebro, może spowodować srebrzycę, ale tylko wtedy, gdy spożycie jest na bardzo wysokim poziomie w bardzo mocnym stężeniu. Kłamstwem jest, że srebro koloidalne niszczy tylko te złe bakteria, jak we wszystkim, potrzebny jest umiar i trochę przemyśleń, nie mniej jednak, jest to produkt bardzo przydatny w wielu dziedzinach naszego życia i warto się nad nim pochylić z uwagą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>