„NA SKRZYDŁACH PO DRABINIE”-SPOTKANIE ÓSME!

Niecodziennych miałem Gości w dniu wczorajszym,  w Gabinecie przy pl.Sobieskiego! Krystyna i Ryszard Drozdowie. On niewidomy od 8 lat! Nie poddał sie losowi! Nie zamknął się w czterech ścianach! Ona również się nie poddała w zmaganiach Męża, po utracie wzroku ! Na pewno dzięki Niej Mąż więcej widzi wokól siebie, niż wtedy gdy miał dobry wzrok! Ilu Niewidomym juz pomógł, a wierzę w to, ilu jeszcze pomoże!  Wiem coś na ten temat z własnej praktyki lekarskiej. Tyle dramatów widzialem przez 37 lat, po ukończeniu studiów! Ci co mieli wsparcie ze strony współmałżonka, ” przenosili góry”, ci co zostali sami „przegrali”. Państwo Drozdowie przynieśli mi zaproszenie na Ich autorski program pt. „Na skrzydłach po drabinie”. Osiągną w dniu 5 października(niedziela), b.r. o godzinie 10.30, ósmy szczebel ! Końca drabiny na razie nie widać, takie bogate mają plany na przyszłość ….

Działają pod egidą Polskiego Związku Niewidomych, Koła Niewidomych w Tarnowie przy wydatnej pomocy Dyrekcji Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego. W foyer, gdzie chyba będzie za mało stolików wystąpią :aktor Tarnowskiej Sceny Marek Kępiński, ktory będzie czytal i śpiewał poezję Edwarda Stachury „WĘDRÓWKĄ ŻYCIE JEST CZŁOWIEKA…”, grać na fortepianie  i recytować własne fraszki będzie 13-letnia niewidoma gimnazjalistka Magda Migdał, tańczyć ma Zespół Dzieci Głuchoniemych z Tarnowa a śpiewać ma znany Chór „Legato” ! Zapraszam w imieniu Organizatorów wszystkich Tarnowian, i życzę by następne tego typu spotkanie odbyło sie juz na dużej scenie! Nie wierzę,aby nie znalazło się 295 chętnych – bo tyle miejsc znajduje sie na widowni- w 120-tysięcznym Tarnowie,wrażliwych na piękno słowa i muzyki!


Tarnów,30.10.03r.                                  Jacek Roik

Jedna myśl nt. „„NA SKRZYDŁACH PO DRABINIE”-SPOTKANIE ÓSME!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>