Na skórze mojego rocznego dziecka po kąpieli pojawiają sie na skórze czerwone plamki.

Dobry wieczór, bardzo proszę o radę w sprawie opisanej poniżej. U mojego rocznego synka (14.02 będzie miał roczek) od trzech dni po kąpieli pojawiają się czerwone plamki o nieregularnych kształtach. Rozmieszczone głównie na czole, ramionach i w górnej części pleców. Nie wprowadzałam nowych kosmetyków, cały czas sosujemy płyn do kąpieli Mustella – do skóry wrażliwej. Plamki są widoczne tylko po kąpieli. Nie są wypukłe ani chropowate. Wyglądają jak przebarwienie, które znika po 2-3 godzinach. Przebarwienia/plamki nie powodują swędzenia.Do diety dziecka nie zostało wprowadzone nic nowego, co mogłoby sugerować reakcję uczuleniową. Nie byliśmy również w żadnym nowym miejscu. Bardzo proszę o opinię czy konieczne są jakieś badania, co może być przyczyną. Dodam jeszcze, że temperatura wody jest w miarę stała, około 38C (zazwyczaj jest kąpany w takiej temperaturze).
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie, M.P.

Szanowna Pani! Proponuje odstawic płyn do kąpieli i udac sie do Pediatry i Dermatologa. Jacek Roik, wwww.roik.pl, tel. 14, 655 84 49.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>