Mukowiscydoza.

Szybko postępujący rozwój medycyny oraz lepsza diagnostyka ma bardzo konkretne przełożenie na życie osób z mukowiscydozą – zwiększa jego długość. Jeszcze w latach 50. pacjenci z tą rzadką, genetyczną chorobą, atakującą głównie układ oddechowy i pokarmowy, nie dożywali wieku szkolnego. Prognozowana długość życia osób rodzących się obecnie wynosi ponad 40 lat, natomiast znani są także chorzy przeżywający więcej niż 60 lat. Naszym celem jest ciągłe wydłużanie tego wieku, jak również podnoszenie jakości życia pacjentów – mówi pulmonolog, dr Robert Piotrowski z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. 

 

Odpowiedzią na potrzeby dorosłych chorych jest kolejna odsłona wirtualnego projektu Mukolife.  To tu mogą oni poznać innych chorych w podobnym wieku, wymienić się doświadczeniami, przeczytać ich historie, dowiedzieć się jak poradzili sobie w konkretnych sytuacjach, służyć sobie wzajemnie pomocą i stanowić oparcie w trudnych momentach.

 

Zachęcamy do odwiedzenia portalu Mukolife.pl (http://mukolife.pl/dor_index.php) oraz do zapoznania się z załączoną informacją prasową. 
 
W razie pytań, służę pomocą.
 
Pozdrawiam
Marta Kujawa
 


Marta Kujawa


Flywheel Public Relations
tel.: 516 023 705

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>