Mój brat jest chory z powodu czerniaka. Ma przerzuty do mózgu. Potrzebujemy natychmiastowej pomocy!

Niedawno zamieściłem na stronie informację jaka podała Polska Agencja Prasowa, że otwarto w Warszawie placówkę leczenia guzów mózgu metoda Gamma- Knife- http://www.roik.pl/otwarto-placowke-leczenia-guzow-mozgu-metoda-gamma-knife/.
W dniu dzisiejszym otrzymałem dramatyczny list! Oto jego treść:
Witam Serdecznie!
Uprzejmie zwracam się z prośbą, gdyż chciałabym zasięgnąć porady. Potrzebujemy pomocy natychmiastowej. Mój brat, który ma 34 lata chory jest na czerniaka. Niestety stwierdzono u niego przerzuty na mózgu. Lekarz daje mu szanse na przeżycie 1 tydzień-góra do miesiąca. Jesteśmy w rozpaczy, chciałabym dowiedzieć się czy jest możliwość, czy brat kwalifikuje się, czy jest jakiś ratunek, aby można było zastosować u niego zabieg metoda Gamma Knife. Przesyłam opis badania TK:

„Liczne ogniska metastatyczne w obu półkulach mózgu (4 w prawej i 5 w lewej) wielkość od 9 mm do 32 mm z rozległymi strefami hipodensyjnego obrzęku. Większe zmiany z cechami centralnego rozpadu. Pojedyncza drobna zmiana w lewej półkuli móżdżku wielkość 6,7mm. Układ komorowy nad namiotowy wąski, sierp przemieszczony dyskretnie w prawą stronę. Po podaniu kontrastu zmiany uległy intensywnemu wzmocnieniu. Struktury kostne czaszki w widocznych projekcjach w granicach normy”. Proszę o szybki odpis. Dziękuję i pozdrawiam Serdecznie. I.D.

Z przykrością mogłem odpisać na list, że nie mam wpływu na zakwalifikowanie Pacjenta do tej metody leczenia! Jacek Roik, roik@roik.pl

Jedna myśl nt. „Mój brat jest chory z powodu czerniaka. Ma przerzuty do mózgu. Potrzebujemy natychmiastowej pomocy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>