Mistrzowska drużyna w piłce ręcznej Vive Kielce na dziękczynnej Mszy św.!

Piłkarze ręczni Vive Kielce, mistrzowie Polski, przerwali tryumfalny objazd specjalnym autobusem po ulicach Kielc, aby w kościele Trójcy Świętej uczestniczyć w dziękczynnej Mszy św. za wywalczony właśnie tytuł. W Eucharystii wzięli udział piłkarze Vive Kielce w koszulkach już z mistrzowskimi emblematami, trenerzy i szkoleniowcy z Bogdanem Wentą, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, grupa kibiców.

Mszę św. celebrował ks. Krzysztof Banasik, kapelan świętokrzyskich sportowców. Powiedział, że to z inicjatywy piłkarzy została zamówiona dziękczynna Eucharystia. Podkreślił, że sukces zawdzięczają ?jedności i zbieżności celów?. Ks. kapelan przekazał także pozdrowienia i gratulacje od delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców bp. Mariana Florczyka, który, pomimo wcześniejszej zapowiedzi, nie zdążył do kościoła ze względu na bierzmowanie w odległej od Kielc miejscowości.

W środę 27 maja w obecności rekordowej liczby 4,5 tysiąca kibiców w Hali Legionów piłkarze ręczni Vive Kielce pokonując płocką Wisłę w piątym, decydującym pojedynku wielkiego finału 31:24, sięgnęli po siódmy w historii klubu tytuł mistrza Polski.

Kieleccy kibice owacyjnie i tłumnie dziękowali swojej drużynie za odniesiony sukces. Zawodnicy przejechali w czwartek otwartym autokarem przez miasto. Na Placu Artystów rozpoczęła się uroczysta feta dla mistrzów.

dziar / ju., Kielce

www.info.wiara.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>