Misjonarze przygarnęli Chorych na Schizofrenię i Depresję !

Ksiądz Jerzy Berdychowski, Proboszcz Mojej Parafii XX Misjonarzy w Tarnowie- www.familia.tarman.pl , w dniu dzisiejszym o godzinie 14.00 odprawił po raz pierwszy Mszę św. na inaugurację I-go Dnia Solidarności z Chorymi na Depresje i Schizofrenię w Tarnowie! Jest ponadto Duszpasterzem Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy, Pielegniarek i Położnych ….


 

Zdzisław Pałucki, Danuta Pisarska( e-mail: danpis@poczta.fm) i Jacek Witek, dopięli swego- doprowadzili do zorganizowania  po raz pierwszy w Tarnowie obchodów „Dnia Solidarności z Chorymi na Depresje i Schizofrenię”! Trzy lata temu w Polsce po raz pierwszy obchodzona taki Dzień! A więc Tarnów ma 2-letnie „opóźnienie” w tej dziedzinie! Ponadto w sali „Caritas” przy Parafii XX Misjonarzy w Tarnowie istnieje Klub”Promyk Nadzieji”- dzięki przychylności Naszego Proboszcza , ktory jest znany nie tylko w Tarnowie z wcielania w życie reguł Załozyciela Zakonu św. Wincentego a Paulo! Po Mszy św. do Sali Wincentyńskiej w budynku parafialnym przybyło bardzo dużo Osób , nie tylko Chorych ale solidaryzujacych się z Nimi! Bo najważniejszą sprawą jak powiedzial przed laty znakomity Psychiatra prof. Antoni Kępiński(miałem szczęście słuchać Jego wykladów przed laty podczas studiów Krakowie) jest akceptacja Chorych po Ich wyjściu ze szpitala psychiatrycznego! Te uwagi dotyczą Rodzin Chorych i każdego z Nas! Tak wiele dobrego możemy zrobić dla Nich, My jeszcze dzisiaj ZDROWI! Wszyscy po Mszy św. przeszli przez symboliczne „Otwarte Drzwi”  ustawione pod Kościołem XX  Misjonarzy w Tarnowie! Obyśmy nie skończyli  tylko na tym publicznym geście solidarności! Postaram sie więcej miejsca poświęcić tym zagadnieniom na mojej stronie www.jroik.manpol.net. Człowiek przecież to nie tylko ciało,a więc i Ksiądz oraz Lekarz i nie tylko Psychiatra,  mają tutaj duże pole do popisu, do wzjajemnej współpracy na rzecz odzyskania zdrowia psychicznego Osoby tego potrzebującej!   


tarnów, dnia 12.09.04 r.     Jacek Roik , jroik@manpol.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>