Miody Manuka leczą rany ! . List od Internautki ! .

Firma Propharma na stronie Wirtualnych Targów Zdrowego Życia- www.jroik.manpol.net/wt , prezentuje miody Manuka. Otrzymałem następujący list : Witam Pana ! . Proszę  o  informację  jaki  miód  manuka  należy  zastosować  w  leczeniu ran po  operacji  raka sromu , operacja  wykonana  w  1999r, rany  po  naświetlaniu się  zagoiły,  a  teraz  nastąpił  nawrót…..

 

Badania  wykazały  że  nawrotu  nowotworu  nie  ma  ,  rany  trudno  się  goją  jest  też  ropny  naciek . Wszystko  zawiodło,  może  pomoże  miód  manuka  odpowiednio zastosowany ? Proszę  o  jakieś  wskazówki  co  zrobić ? .  Wiek pacjenta  ur.1935 . Brygida.
Historia 1: gojenie rany
Tommy był sparaliżowany od pasa w dół w wyniku postrzału w kręgosłup, gdy chronił żonę przed strzałem w czasie napadu na bank. Podczas pobytu w szpitalu nabawił się odleżyn uciskowych na obydwu pośladkach, które zostały zainfekowane przez MRSA.
MECHANIZM CHOROBY
Niewrażliwa na methicillinę infekcja Staphylococcus aureus (MRSA) jest spowodowana bakterią Staphylococcus aureus. Jest to bakteria lub drobnoustrój, który z reguły występuje na skórze. Można go również znaleźć w takich miejscach na ciele jak wilgotne środowisko nosa czy pachwiny. Bakteria ta jest ogólnie niegroźna chyba, że wejdzie w organizm przez ranę lub zacięcie na skórze i nawet wtedy powoduje jedynie małe problemy skórne u zdrowych ludzi. W przypadku osób dorosłych lub starszych, które są chore lub o osłabionym systemie odpornościowym, zwykła infekcja gronkowcowa może spowodować bardzo poważne zachorowanie. Może nawet przechytrzyć najbardziej nowoczesne lekarstwa. Infekcja taka może być śmiertelna.
TRAGICZNE SKUTKI ODLEŻYN
U Tommiego wynikły inne komplikacje takie jak konieczność usunięcia części jelit w wyniku gangreny. Po siedmiu latach kadra lekarzy odesłała go do domu na pewną śmierć.
60-cio letnia Claudia i przyjaciel matki Tommiego wzięli na siebie odpowiedzialność za opiekę nad nim. Usłyszeli o leczniczych właściwościach miodu Manuka i zaapelowali do firmy Manuka Health o pomoc.
Przed rozpoczęciem leczenia wypełniaczem ran manuka honey dwie rany były na tyle głębokie, że widać było kość miednicy. Nie chciały się zagoić przez siedem lat. Do opatrywania tych ran używano wcześniej gaz nasączonych wybielaczem.
PRZEBIEG LECZENIA TOMMIEGO
W czasie kuracji rany zostały wypełnione wypełniaczem ran Manuka honey ( około 15 ml na ranę). Następnie zastosowano opatrunek z miodu Manuka. W ciągu kilku dni rana zmieniła kolor z szarej na różową i tylko na początku występowało krwawienie wskazujące na formowanie się żywej tkanki.
Rany skurczyły się po zastosowaniu opatrunków z wypełniacza ran manuka honey. Dawka wypełniacza ran spadła z 15 ml na początku kuracji do 3 ml. Proces leczenia się jeszcze nie zakończył, ale Tommy może się już swobodniej poruszać.
Dziś zdrowszy już Tomy mówi: „Nie jestem pewien czy jeszcze bym tu był gdyby nie miód z Manuka. Wysłano mnie do domu, żebym umarł. Bardzo sobie cenię wszystko, co dla mnie zrobiliście i mówię każdemu o miodzie z Manuka, nawet jeśli myślą, że ześwirowałem…Myślałem, że już nic się nie da zrobić żeby pomóc w gojeniu się moich ran a wystarczyło coś tak prostego jak miód ”.
Szczegóły o miodach Manuka  na stronie www.jroik.manpol.net/wt w rubryce „Katalog Firm” proszę szukać Firmy Propharma !

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

Jedna myśl nt. „Miody Manuka leczą rany ! . List od Internautki ! .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>