Medycyna naturalna w Ośrodku "Arkadia-Gissa" ! .

Medycyna naturalna w ośrodku Arkadia – Gissa to przede wszystkim leczenie jadem pszczelim czyli apitoksynoterapia…..Medycyna naturalna w ośrodku Arkadia – Gissa to przede wszystkim leczenie jadem pszczelim czyli apitoksynoterapia. Jad pszczeli jest groźną substancją stąd w leczeniu niezbędny jest udział lekarza z odpowiednim doświadczeniem oraz pielęgniarki, a podczas terapii jest prowadzona pełna obserwacja zachowania pacjenta.
Jad pszczeli można stosować w postaci ampułkowanej do iniekcji podskórnych, poprzez jonoforezę, wcieranie maści lub bezpośrednie użądlenia.
W czasie leczenia zabiegi, poprzez bezpośrednie mikroużądleń przez siatkę, przeprowadza się co drugi dzień, zwiększając stopniowo ilość o 5 ukłuć zależnie od reakcji, dochodząc czasami do tylu ile kg waży pacjent.  Nakłuwa się klasyczne punkty akupunktury chińskiej oraz miejsca wzdłuż przebiegu merydian.  Ukąszenia przeprowadza sie w dolnej części kręgosłupa i na kończynach. Zabiegi rozpoczyna się od 5-10 użądleń dziennie.
Zastosowana siatka chroni pszczołę przed utratą aparatu żądłowego i jego następstwami.
Zaletą tej metody jest to, że pszczoły nie giną, a chory nie odczuwa tak silnego bólu jak przy użądleniu z pozostawieniem żądła w skórze, ponieważ porcja jadu zostaje rozdzielona na kilka ukłuć. Niektórzy chorzy utrzymują dodatkowo podczas terapii doustne preparaty miodowo-propolisowo-pyłkowe i olej ogórecznikowy. Przeciwskazaniami dla zabiegów leczenia jadem pszczelim są: miażdżyca, gruźlica, ciąża, choroby zakaźne, choroby serca i wątroby, uczulenie, obniżona krzepliwość krwi. Pacjenci przyjeżdżąjący do Arkadii powinni posiadać wyniki podstawowych badań. Po badaniu kwalifikacyjnym i podpisaniu zgody na leczenie jadem wykonywane są dwie próby uczuleniowe. Dopiero po pomyślnych testach (brak uczulenia) rozpoczyna się właściwa, dwutygodniowa terapia. Doktor Jan Giza jest najbardziej doświadczonym w Polsce specjalistą od leczenia jadem pszczelim.  W Centrum Medycyny Naturalnej w okresie od 1971 roku do chwili obecnej zakwalifikował do leczenia jadem pszczelim 286 osób z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa, 249 z chorobą reumatoidalną oraz 320 osób ze stwardnieniem rozsianym (SM). W czasie kuracji stosowano od 380 do 1420 użądleń. Wyniki pozytywne uzyskiwano w 70%, poprawę częściową w 24%, brak rezultatów w 6%.
P.s. Wszystkich Internautów zainteresowanych pobytem w Ośrodku dr Jana Gizy proszę o kontakt ! Jacek Roik, jroik@manpol.net

 

 
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>