Medycyna komórkowa Dr Ratha- wysokie ciśnienie krwi (1)

Globalna epidemia wciąż rozwija się. Na początku XXI w. nadciśnienie tętnicze notuje się na całym świecie, przybierając rozmiar epidemii. Przyjrzyjmy się faktom: Na nadciśnienie tętnicze cierpi obecnie na całym świecie ponad miliard ludzi, tj. jedna osoba na 7. W samych Stanach Zjednoczonych chorobą tą dotkniętych jest ponad 70 milionów ludzi, tj. około jednej osoby na 4. Według Światowej Organizacji Zdrowia w niektórych krajach przypadłość ta dotyczy ponad połowy populacji. Nadciśnienie tętnicze przyczynia się do około połowy wszystkich ataków serca i udarów mózgu mających miejsce na całym świecie. Stanowi ono ponadto istotny czynnik ryzyka dla niewydolności serca i innych chorób układu krążenia.

Równie szokujące są ekonomiczne skutki tej choroby: W USA i innych krajach od 6 do 8% państwowych budżetów opieki zdrowotnej przeznacza się obecnie na walkę z epidemią nadciśnienia tętniczego.

Szacuje się, że do roku 2025 chorobą tą dotkniętych zostanie 1,5 miliarda ludzi na całym świecie – co oznacza wzrost o 50% w przeciągu zaledwie półtorej dekady.

Źródło danych: Światowa Organizacja Zdrowia, Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne

Pomimo sporadycznych doniesień o postępach w walce z nadciśnieniem tętniczym w niektórych bardziej zamożnych krajach choroba ta nadal rozprzestrzenia się, przybierając rozmiar epidemii.

Fakt ten nie dziwi, biorąc pod uwagę to, że podstawowa przyczyna tej choroby jest słabo znana na gruncie opartej na leczeniu farmakologicznym medycyny konwencjonalnej. U 90% pacjentów z chorobą nadciśnieniową rozpoznano „pierwotne” nadciśnienie tętnicze, co oznacza, że nie udało się ustalić jego zasadniczej przyczyny.

Aby ukryć fakt, że u ogromnej większości pacjentów z nadciśnieniem tętniczym jego przyczyna pozostaje nieznana, oparta na leczeniu farmakologicznym medycyna konwencjonalna wprowadziła specjalny termin diagnostyczny – „nadciśnienie samoistne”. Chociaż pacjent, u którego rozpoznano „nadciśnienie samoistne”, odnosi wrażenie precyzyjnej diagnozy, jej rzeczywiste znaczenie jest zupełnie inne: „Nie znamy pochodzenia Pana (Pani) choroby”.

W ostatnich latach zidentyfikowano co prawda geny, które mogą w niewielkim stopniu wpłynąć na wystąpienie nadciśnienia u pacjentów, nie istnieje jednak żadna terapia przyczynowa będąca w stanie wpływać na te geny bądź je regulować. Więcej informacji na stronie www.bodyxq.org .

P.S. udzielam bezpłatnie informacji na temat medycyny komórkowej Dr Ratha , wysyłam bezpłatne informacje pocztą elektroniczną na temat zasad medycyny komórkowej, informuję w jaki sposób nabyć prawo do rabatów 10% lub 20 % przy zakupie produktów Dr Ratha, pomagam bezpłatnie dobrać produkty Dr Ratha w zależności od stanu zdrowia- po przeprowadzonej rozmowie telefonicznej! Jacek Roik, tel. 14 , 655 84 49, 13.00- 14.00 i 19.00- 20.00.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>